Hlavní navigace

Úhrada dávek+daň

  • (neregistrovaný) 193.210.65.---

    21. 6. 2011 14:11

    Dobrý den, chci se zeptat, jestliže podnikatel platí studentovi na prezenčním studiu stipendium, aby si zajistil, že po skončení studia u něho nastoupí jako odborná síla, z čeho se hradí tyto dávky?? A ještě v případě, že podnikatel prodá po 20 letech s.r.o., jakou daň platí z kupní ceny??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2011 15:18

      Vojta B. (neregistrovaný) 80.188.252.---

      Re: Úhrada dávek+daň
      Jde o tzv. motivační příspěvek, jsou-li splněný podmínky uvedené v § 24/2 zu) ZDP jde o daňový náklad zaměstnavatele.

      Prodej podílu po více jak 5ti letém vlastnictví je podle § 4/1 r) ZDP od daně z příjmů osvobozen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).