Hlavní navigace

Práce v těhotenství

• (neregistrovaný) 90.180.42.---

21. 6. 2011 15:18

Dobrý den, chtěla jsem se optat, zda nevíte, jak je to s prací v těhotenství. Rizikové těhotenství nemám, pracovat mohu,avšak práce kterou vykonávám je nevhodná a zaměstnavatel nemá možnost mě na jinou vhodnou práci přeřadit.Musím opravdu jít na nemocenskou, jak mi doporučuje zaměstnavatel? Někde jsem slyšela, že mohu v takovém případě být doma za 100% platu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2011 15:38

xy5

Re: práce v těhotenství
      nevím, jak Vás může zam-tel donutit, abyste měla neschopenku, pokud lékař uzná, že nejste nemocná (nemáte rizik. těhotenství)
      pokud lékař rozhodne, že nemáte riziz. těhotenství a Vy pracujete v prostředí, které je pro těhotné ženy nevhodné nebo zakázané, potom Vám bude vyplácen vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství (budete chodit do práce, ale budete doplácena do průměru)
      http://www.mpsv.cz/cs/7#dsnp

• 21. 6. 2011 15:54

Jannule (neregistrovaný) 213.226.241.---

A co bude v té práci dělat, když zam-tel nemá žádnou vhodnou, jak píše tazatelka?

• 21. 6. 2011 16:57

bepa (neregistrovaný) 90.180.42.---

Z odkazu na www.mpsv.cz jsem se dozvěděla jen o vyrovnávacím příspěvku v těhotenství a mateřství, který se týká situace, kdy bych byla přeřazena na jinou práci.
      Mě ale zajmalo, jak to je s tím, když pro mě zaměstnavatel NEMÁ vhodnou práci, kterou bych mohla vykonávat, tudíž jsem nucena být doma a na nemocenské. Jak mi doporučil zam-tel .To ale nechci, protože rizikové těhotenství nemám.Jak se takováto situace dá řešit?

• 21. 6. 2011 18:33

MirkaP. (neregistrovaný) 213.226.241.---

Nemám s tímto praxi, takže se možná pletu, ale předpokládala bych, že jelikož váš výdělek bude nula, budete pobírat vyrovnávací příspěvek ve výši 100% průměru. A do práce chodit nebudete, nebo budete dělat co já vím - vytvoří pro vás místo umývačky nádobí - zametačky pavučin, prostě něco. Zde si vyděláte minimální mzdu a zbytek opět vyr.příspěvek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).