Hlavní navigace

Soc. pojištění a zálohy prosííím spěchá.

  • (neregistrovaný)

    21. 6. 2011 18:20

    Dobrý den,prosím poradí mi tady někdo? Chci se zeptat, osvč vedlejší, začínající s živností nyní, myslím, že živnost nedokážu rozjet do konce roku, tak jak bych si představovala a moje zizky budou dost nízké :-( jak to bude se zálohami na soc. pojištění, za rok 2011 podám na ossz přehled a když budu mít zisky nižší než 4.947,83 Kč / měsíc, nebudu doplácet pojistné. A co zálohy? Ty mi taky při nízkém zisku nevypočítají a já bych i nadále v r. 2012 žádné neplatila, nebo tu minimální 723,- ano?? Zkrátka chápu to správně, že když bych měla živnost jako vedlejší činnost při zaměstnání a stalo se, že nebudu mít velké zisky ( pár stokorun měsíčně ) nijak mě to nezatíží...tzn. neplatím soc. ani zdrav. pojištění. Jen na konci každého roku podám daňové přiznání- z hlavní a vedlejší činnosti na Fú a přehledy na pojišťovnu? Ještě jednou díky za odpovědi

    A ještě dotaz na ŽL - zřízení e-shopu- obor č. 48, nebudu mít provozovnu, předpokládám, že při tomto oboru ji mít nemusím.Chtěla bych si ještě ale v seznamu oborů zakřížkovat i obor č.47,48,49 a 66 a nevím, zda můžu, když nemám provozovnu? Je pravda, že tyto obory zatím provozovat nebudu. Popřípadě,pokud nějaký obor provozovnu vyžaduje, dá se zřídit provozovna až dodatečně,až když bych s konkrétním oborem začala? Je někda napsáno ,který obor ze seznamu volné živnosti musí mít provozovnu a který ne? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2011 2:25

      František Brabec (neregistrovaný)

      Re: Soc. pojištění a zálohy prosííím spě
      To sociální píšete správně, do zisku 4947,83 Kč měsíčně nic, pak minimálně 723 Kč měsíčně. Nesmíte se ale přihlásit jako podnikatel k nemocenskému pojištění, to se platí sociální vždycky 1807 Kč měsíčně. Zdravotní pojištění neplatíte zálohy, pokud prohlásíte zaměstnání za hlavní činnost, pojistné se platí vždycky jednorázově za celý rok z dosaženého zisku, ovšem na rozdíl od sociálního z každé koruny.
      Provozovnu obecně nemusíte mít vůbec, pokud budete činnost vykonávat někde, kde to nebude v rozporu s žádným předpisem - třeba v provozovnách klientů. Není seznam živností s povinnou provozovnou, různé administrativní služby, projektování, poradenství apod. dělají lidi běžně doma, řemeslníci zase po garážích a provozovnu neohlašují - není žalobce, není soudce. Ale jak ta činnost vybočuje z obvyklého užívání, je třeba provozovnu ohlásit, i když to může být opruz (změna užívání stavby, revize atd.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).