Hlavní navigace

Přeúčtování el. energie - DUZP

  • (neregistrovaný) 92.63.49.---

    22. 6. 2011 9:26

    Dobrý den,
    chápu správně §21 odst. 6b, že pokud přeúčtovávám el. energii, fa od dodavatele obdržím 20.6., DUZP 31.5., přeúčtuji s datem vystavení i UZP 20.6., protože den zjištění skutečné spotřeby je pro mě a mého odběratele 20.6.?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2011 9:44

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Přeúčtování el. energie - DUZP
      Já to vidím tak, že nejste dodavatelem energie (nemate licenci), ale poskytujete službu spojenou s nájmem DUZP 31.5
      k přeučtování je hodně nejasností, některé firmy fakturují až s DUZP obdržení dokladu (divné, že kromě prosince)
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_9074.html?year=

    • 22. 6. 2011 11:02

      IvaM (neregistrovaný) 92.63.49.---

      Re: Přeúčtování el. energie - DUZP
      nejedná se o služby související s nájmem, jedná se o výstavbu nemovitosti, kdy stav. firmě přeúčtováváme spotřebovanou energii.
      V zákoně o DPH není zmínka o licencovaných dodejcích energie.

    • 22. 6. 2011 11:45

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Přeúčtování el. energie - DUZP
      to neni -tak zmiňují na školeních lektoři - na dodávky energií licence být musí (energetický zákon)
      Jen pro zajímavost znění § 21 do konce roku 2008
      odst 7b)dnem uvedeným ve smlouvě, ke kterému dochází k převodu práva nebo k poskytnutí práva k využití; pokud je sjednán způsob stanovení ceny a k uvedenému dni není známa její výše, zdanitelné plnění se považuje za uskutečněné ke dni přijetí platby.
      a navíc písmeno j, které nám nyní chybí
      j)dnem zjištění přeúčtovávané částky při přeúčtování tepla, chladu, elektřiny, plynu, vody a služeb podle § 13 odst. 4 písm. h), § 14 odst. 3 písm. g).

      v roce 2011 (již od roku 2009) v zákoně slovo přeúčtování neni . Nevím zda zjistili, že je to zbytečné když je popsáno ve zmiňovaných odstavcích
      6 b)dnem odečtu z měřicího zařízení, popřípadě dnem zjištění skutečné spotřeby při dodání tepla, chladu, elektřiny, plynu, vody, odstranění odpadních vod a telekomunikační služby, při přepravě a distribuci plynu nebo při přenosu a distribuci elektřiny,

    • 22. 6. 2011 11:48

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Přeúčtování el. energie - DUZP
      jejda omlouvám se §21 7b z roku 2008 zněl takto
      dnem odečtu z měřicího zařízení, popřípadě dnem zjištění skutečné spotřeby při dodání tepla, chladu, elektřiny, plynu, vody, odstranění odpadních vod a telekomunikační služby,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).