Hlavní navigace

Jednorázový příjem - nikdo?

  • 213.155.225.---

    22. 6. 2011 11:55

    Student, 18 let, bude mít jednorázový příjem za službu pro zahraniční firmu ve výši 2000 Euro (dovoz selat). Lze to řešit jen smluvou o dílo? A on si pak podá daňové přiznání a příjem uvede kde? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2011 19:27

      Vladimír 2

      Re: Jednorázový příjem - VŠICHNI!
      ***************************************
      Fšichni vědí, že pokud nemá ŽL tak na smlouvu o dílo NIC
      ta se uzavírá mezi podnikateli dle obch. z.

    • 22. 6. 2011 20:54

      František Brabec (neregistrovaný) 90.179.139.---

      Re: Jednorázový příjem - VŠICHNI!
      Přepokládám, že plátce příjmu je český subjekt, jestli je jím zahraniční firma, může jít o příjem ze zahraničí podle cizích předpisů a to je práce pro daňového odborníka.
      Dovoz selat - rozumí se jako práce řidiče, manipulanta, závozníka?
      Smlouva o dílo podle občanského zákoníku existuje taky a uzavřít se může, jestli má ta činnost "nezávislý charakter" - zhotovitel nepracuje podle přesných instrukcí plátce příjmu, dostane úkol a splní ho podle svého s použitím vlastních prostředků. Mohla by se použít i příkazní smlouva podle § 724 a násl. Obč.z.
      V obou případech by to byl příjem ostatní podle § 10 zákona o daních z příjmů z příležitostné činnosti. Po pravdě už s ohledem na věk dotyčného by tomu spíš slušel pracovněprávní vztah, třeba dohoda o provedení práce (sraženou zálohu na daň by mu za rok vrátili).

    • 22. 6. 2011 22:02

      Vladimír 2

      Re: Jednorázový příjem - VŠICHNI!
      *****************************************
      Při těch vámi citovaných smlouvách by čistě náhodou
      nepřekážely ustanovení Živn. zákona?

    • 23. 6. 2011 7:28

      Zdenale

      Re: Jednorázový příjem - přece jen
      >>>>Student, 18 let, bude mít jednorázový příjem za
      >>>>službu
      >>>>pro zahraniční firmu ve výši 2000 Euro (dovoz selat).
      >>>>Lze to řešit jen smluvou o dílo? A on si pak podá
      >>>>daňové přiznání a příjem uvede kde? Děkuji
      >>>***************************************

      >>Přepokládám, že plátce příjmu je český subjekt,
      >>jestli
      >>je jím zahraniční firma, může jít o příjem ze
      >>zahraničí podle cizích předpisů a to je práce pro
      >>daňového
      >>odborníka.
      >>Dovoz selat - rozumí se jako práce řidiče,
      >>manipulanta, závozníka?
      >>Smlouva o dílo podle občanského zákoníku existuje
      >>taky
      >>a uzavřít se může, jestli má ta činnost "nezávislý
      >>charakter" - zhotovitel nepracuje podle přesných
      >>instrukcí plátce příjmu, dostane úkol a splní ho podle
      >>svého s
      >>použitím vlastních prostředků. Mohla by se použít i
      >>příkazní smlouva podle § 724 a násl. Obč.z.
      >>V obou případech by to byl příjem ostatní podle § 10
      >>zákona o daních z příjmů z příležitostné činnosti. Po
      >>pravdě už s ohledem na věk dotyčného by tomu spíš
      >>slušel pracovněprávní vztah, třeba dohoda o provedení
      >>práce
      >>(sraženou zálohu na daň by mu za rok vrátili).
      >*****************************************
      >Při těch vámi citovaných smlouvách by čistě náhodou
      >nepřekážely ustanovení Živn. zákona?
      Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).