Hlavní navigace

Výpověď §52a a nemoc

  • (neregistrovaný) 81.30.251.---

    24. 6. 2011 10:42

    Dobrý den,

    ruší se zamětanavatel, zaměstnanci dostali k datu 30.6. výpovědi z tohoto důvodu (§52a ZP). Jeden ze zaměstnanců donesl nemocenskou. Chápu, že podle §54a se zákaz výpovědi na tohoto zaměsnance nevztahuje z důvodu, že se zaměstnavatel ruší. Je to tak, že výpověď je platná a zaměsnanci kromě odstupného bude od zaměstnavatelele náležet ještě náhrada za nemoc? A pracovní poměr skončí po uplynutí výpovědní doby prodloužené o dobu nemoci? Podud zaměstnanec sám nesdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá (§53 odst. 2) ?

    Je to tak, nebo jinak?

    Děkuji za rady.

    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).