Hlavní navigace

Přefakturace dopravy Švýcarům

  • (neregistrovaný) 213.29.220.---

    24. 6. 2011 13:37

    Dobrý den,

    vyvezli jsme zboží do Švýcarska. Přišla nám faktura od UPS a tu teď budeme přefakturovávat švýcarské firmě. Je správné fakturovat bez DPH a v přiznání k DPH to úvést na ř. 25?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 6. 2011 13:45

      M. (neregistrovaný) 46.13.26.---

      Re: Přefakturace dopravy Švýcarům
      Pozor, toto není přenesení daň.povinnosti, ale zkuste § 69 ř.26 DPH, souvisí s vývozem zboží.

    • 27. 6. 2011 9:46

      zacatecnik (neregistrovaný) 213.29.220.---

      Re: Přefakturace dopravy Švýcarům
      Děkuji za odpověď a máte pravdu. Ř. 25 to byl loni, od letošního roku je to ř. 26.

    • 24. 6. 2011 13:52

      Ricky (neregistrovaný) 90.176.65.---

      Re: Přefakturace dopravy Švýcarům
      Pozor, vy nejste dopravce, takže nemůžete fakturovat přepravu zboží. Přefakturace v české legislativě neexistuje. Vy fakturujete zprostředkování služby a to se chová stejně jako ostatní služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).