Hlavní navigace

Odstupné

  • (neregistrovaný) 88.102.3.---

    25. 6. 2011 8:43

    Dobrý den, jsem zaměstnaný u společnosti, která s námi končí pracovní poměr ke dni 30.6. a od 1.7. máme podepsat novou smlouvu s novým majitelem, se stejnýma podmínkama, v naprosto stejném zařazení, na tom samém pracovním místě.Z našeho hlediska se kromě majitele nic nemění.Můj dotaz zní:když nebudu souhlasit s podepsáním nové smlouvy jestli mám nárok na odstupné od končící firmy a v jaké výši. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2011 10:05

      pája

      Re: odstupné
      z jakého důvodu KONČÍ firma s Vámi pr.poměr? POkud máte pr.smlouvu na dobu neurčitou a firma končí činnost, připadá v úvahu výpověď dle § 52 a) s nárokem na odstupné, pokud máte PP na dobu určitou do 30.6., tak nemáte nárok na odstupné a PP skončí tímto dnem.

    • 25. 6. 2011 12:53

      wesker (neregistrovaný) 88.102.3.---

      Re: odstupné
      n to právě absolutně netuším z jakého důvodu s námi rozvazují pracovní poměr vím zatím jen to co jsem psal výše více bych snad měl vědět v pondělí kdy obdržím tu výpověd.smlouvu mám od roku 2006 na dobu neurčitou

    • 25. 6. 2011 13:20

      pája

      Re: odstupné
      jestliže dostanetev PO výpověď, tak ttam musí být uveden důvod- zrušení zaměstnavatele, přemístění zam-tele, nebo nadbytečnost, to jsou všechno důvody, u kterých je nárok na odstupné, nesmítze přistoupit v žádném případě na dohodu o ukončení PP bez uvedení důvodu, když tak dejte mejl, já se Vám ozvu a můžete mi výpověď ,kterou obdržíte,naskenovat a poslat ke konzultaci-to je otázka jen posouzení důvodů, abyste měl jasno.Záleží na Vás.

    • 26. 6. 2011 20:57

      anonymous

      Re: odstupné
      Podle popisu tazatele se domnívám, že by mohlo jít o převod firmy na nového majitele s pokusem jim předložit dohodu o ukončení PP a podepsání nové PS, kde bude třeba finta ve zkušební době.
      Jinak podle popisu by to šlo provést převodem práv a povinností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).