Hlavní navigace

Rezerva na opravu budovy

  • (neregistrovaný) 81.19.46.---

    27. 6. 2011 10:27

    Můžete mi pomoci? Moc spěchá. Potřebuji do nákladů u fyzické osoby, která vede účetnictví zaúčtovat rezervu na opravu budovy ve výši 400.000,--, ale moc nerozumím tvorbám rezerv. Musí se tvořit na víc let?
    Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2011 11:12

      přítel (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: rezerva na opravu budovy
      Zákon č.593/1992 Sb. § 7 a dobře si pročtěte odst.4.
      Pokud výše uvedených 400 000,- nemáte a nemůžete je do okamžiku podání vložit na zvláštní účet, tak rezervu netvořte.
      Okamžitě by jste jí museli zrušit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).