Hlavní navigace

Prosím o radu - 4x za sebou na FÚ!

  • (neregistrovaný)

    27. 6. 2011 19:35

    Jsem FO. Mám uzavřenu mandátní smlouvu s pojišťovnou. Jsem šéfem pojišťovacích agentů, tudíž nepojišťuji. V DAP si uplatňuji výdaje procentem 60% jako finanční poradce (na což mám ŽL). Tento týden jdu již v krátké době počtvrté s dokladama, protože se stále nemohou
    dohodnout,zda těch 60% je správně a zda mám být plátcem DPH-já přesáhl hranici příjmů 1 mil.Kč. Každou chvíli tvrdí něco jiného - např. že je to osvobozené plnění od daně (DPH) a k tomu si mohu počítat jen 40% výdaje, nebo že to není osvobozené plnění - pak si můžu počítat 60% výdaje. U řady mých kolegů se stejnou mandátní smlouvou, ale u jiných FÚ je vše v pořádku - nejsou plátci DPH a uplatňují výdaje 60%. Může mi prosím někdo poradit, co mám dělat, abych netrávil čas stále na FÚ. Děkuji moc za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2011 19:50

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: Prosím o radu - 4x za sebou na FÚ!
      Takže jedno po druhém.
      ŽL máte na činnosti - uzavírání PP, zprostředkování hypoték, stavebního spoření, platební karty
      tam je 60%
      Na pojišťování máte licenci ČNB - na to ŽL není - takže 40%
      Na investice licence - pravděpodobně vázaný investiční zprostředkovatel. - tam 40%
      Nevím, jak máte zkonstruovanou mandátní smlouvu, pravděpodobně máte meziprovize (dělené provize) od vámi vedených poj. zprostředkovatelů. Pokud tomu tak je, pak všechny příjmy musíte klíčovat viz výše, takže rozpitvat fa.
      Plátcovství je složitější, tam je třeba posoudit, co a jaké činnosti do toho spadají. o tom jsou obecně spory.

    • 28. 6. 2011 8:42

      Zapletal (neregistrovaný)

      Re: Prosím o radu - 4x za sebou na FÚ!
      No právě - ty spory. Já mám mandátní smlouvu, která specifikuje mojí činnost - dohled a finanční poradenství nad pojišťovacími agendy.
      Ale nedostávám provizi z pojistek těchto agentů. Licenci ČNB mám též, ale tu jsem potřeboval dříve, když jsem fakticky pojišťoval. Jsem z toho docela jelen. Má ještě někdo na to názor?

    • 28. 6. 2011 8:52

      alen1 (neregistrovaný)

      Re: Prosím o radu - 4x za sebou na FÚ!
      Jak to máte na faktuře od vaší společnosti? Vždyť píšete dohled a finanční poradenství. To máte fixně z obratu těch agentů?
      Spory nejsou o %.
      Mj. vy nemáte daň. poradce při takovém příjmu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).