Hlavní navigace

Exekuce

 • (neregistrovaný) 90.177.96.---

  28. 6. 2011 12:35

  prosím, kdo máte zkušenosti s exekucí - známý má v ruce rozsudek od soudu, vyhrál spor s s.r.o., majitelka s.r.o. nezaplatila, firmu po soudu převedla na jinou osobu, s.r.o. ani bývalá majitelka s.r.o. samozřejmě nic nemá, exekutor prý nemá z čeho brát, takže známý teď musí zaplatit i svého právníka (vše měla platit prohraná strana) a vysouzené peníze asi nikdy neuvidí. Jde nám o to - pro exekutora prý to již skončilo, nemá co brát, je tomu tak ? pokud ta firma nezanikla, po kom se může chtít úhrada toho závazku - po nové firmě ? právník podal na paní trestní oznámení, ale to asi taky nic nevyřeší ? Prosím, nenapadá vás nějaké řešení, nevíme, zda se dá tomu exekutorovi věřit, je to celé nějaké zvláštní, nechce se mi věřit, že i když člověk vyhraje soud, své peníze nikdy neuvidí a ještě zaplatí skoro stejnou sumu, kterou měl dostat zpět, svému právníkovi, no fakt super. Jaké máte zkušenosti s exekutory, co bychom mohli a jak zjistit na vlastní pěst ? Díky moc za každý nápad a zkušenost, jsme z toho zoufalí, na co pak chodit vlastně k soudu ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 6. 2011 13:19

   ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

   Re: exekuce
   Kde nic není,... Není žádná nová firma, změnil se jen vlastník obchodního podílu a jednatel. Firma odpovídá za závazky svým majetkem. Dále ručí společníci do výše souhrnu nesplacených vkladů do zákl. kapitálu (zjistíte z výpisu z OR). Dále by měl jednatel hlídat, zda firma není v úpadku a podat včas ins. návrh. Pokud tak neučiní, odpovídá věřitelům za škodu. Okamžik úpadku (a tím pádem výše škody) se ale špatně určuje, v praxi se náhrada škody nejčastěji uplatní vůči jednateli v průběhu nebo skončení ins. řízení do výše neuspokojených závazků. Ins. návrh zvažte, ale zřejmě jen vyhodíte dalších až 50tis., navíc musíte soudu v návrhu označit alespoň ještě 1 věřitele.

  • 28. 6. 2011 13:30

   L. (neregistrovaný) 90.177.96.---

   Re: exekuce
   děkuji, takže pokud ta paní, která ve firmě figurovala již v ní vůbec nefiguruje, tak ten závazek se jí už vůbec netýká ? firma nic nemá, to je jasný, ale firmu nějak převedla až po prohraném soudu, takže ten exekutor se ani nezajímá, jakým způsobem firmu převedla-tj. účetnictví ... to bude asi řešit až to trestní oznámení, tzn. policie, je to tak ? exekutor nemá z čeho brát, takže tím to končí. Děkuji za trpělivost, v tomto se neorientujeme a chceme tomu alespoň trochu porozumět, i když tomuto asi ani nelze logicky porozumět, prostě darebáci se tady mají vždycky dobře, a to jsem slušná :-( hezký den

  • 28. 6. 2011 15:33

   Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

   Re: exekuce
   Závazek se týkal firmy, ne jí. Platit Vám měla společnost s r. o. Předpokládám, že firmu nepřevedla jen tak nějakým způsobem, ale že prodala svůj podíl společníka a předala mu účetnictví. Nový společník ji odvolal z funkce jednatelky a zřejmě se sám stal jednatelem. Předpokládám, že papírově bude mít všechno v pořádku. Vy máte pohledávku za firmou a ta stále existuje. Ovšem nemá žádný majetek, není co zabavit a zpeněžit. (Předpokládám, že nový statutár ani není k zastižení). Obávám se, že trestní oznámení bude k ničemu a že policie zkonstatuje, že trestný čin nebyl spáchán.

  • 29. 6. 2011 6:56

   L. (neregistrovaný) 90.177.96.---

   Re: exekuce
   děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).