Hlavní navigace

Náhrada mzdy při PN

  • (neregistrovaný) 193.86.243.---

    28. 6. 2011 13:25

    ovlivní nějak výplatu náhrady mzdy při pracovní neschopnosti - úraz při autonehodě - šetří policie?
    můžeme vyplatit, když máme od zaměstnance vyplněný záznam o úrazu a nic jiného? žádný protokol od policie...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 6. 2011 14:12

      Zdenale

      Re: náhrada mzdy při PN
      Zaměstnanec má nárok na 50% z náhrady i nemocenských dávek, pokud šetří policie a není záznam, pak se dopltí zbytek.

    • 28. 6. 2011 14:26

      vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

      Re: náhrada mzdy při PN
      § 31
      Výše nemocenského za kalendářní den činí 50 % výše nemocenského stanoveného podle § 29 nebo 30, jestliže si pojištěnec přivodil dočasnou pracovní neschopnost

      a) zaviněnou účastí ve rvačce; rvačkou se zde rozumí vzájemné napadení či zápas dvou nebo více osob, nejde-li o sebeobranu nebo pomoc napadenému, pokud se nejedná o případ uvedený v písmenu c),

      b) jako bezprostřední následek své opilosti nebo zneužití omamných prostředků nebo psychotropních látek, nebo

      c) při spáchání úmyslného trestného činu nebo úmyslně zaviněného přestupku.

      tady o dopravní nehodě není ani zmínka

    • 28. 6. 2011 14:34

      Zdenale

      Re: náhrada mzdy při PN
      toto mí bylo řečeno šéfkou z odboru kontroly na nemocenském pojištění OSSZ, myslím, že nemáte pravdu, pokud Vám policie nedá záznam o dopravní nehodě, nemůžete vyloučit, že některý z těchto bodú není pravda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).