Hlavní navigace

Zboží s montáží do SR neplátci

  • (neregistrovaný) 90.181.41.---

    29. 6. 2011 9:43

    Dobrý den,

    máme ojedinělou zakázku montáže vrat na SR pro soukromého člověka-neplátce. Místo plnění je v tomto případě SR, tzn.bez DPH.

    1) měli bychom se zaregistrovat jako plátci DPH v SR a odvést tam DPH? Připadá mi to šílené kvůli jedné zakázce. Jak to řešit?
    2) do souhrnného hlášení se nezahrnuje zboží s montáží, je to tak?
    3) do přiznání k DPH patří do jakého řádku? 26?

    Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 6. 2011 11:41

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Zboží s montáží do SR neplátci
      vás se zřejmě týká § 10 služba, práce na nemovitosti, místo plnění tam, kde se nemovitost nachází.
      místo plnění je tam. přihlásila bych se k dph na slovensku a tam odvedla dph, protože příjemce služby je neplátce,
      tady do ř. 26 bez daně

    • 29. 6. 2011 13:33

      J.P. (neregistrovaný) 90.181.41.---

      Re: Zboží s montáží do SR neplátci
      OK, takže jste mi potvrdila můj názor.
      Možná by to šla registrace v SR obejít - na fakturu nepsat místo plnění a odvést českou DPH. Máte někdo zkušenost?
      A co to souhrnné hlášení - mám zafixováno, že prodej zboží s montáží se do SH nezahrnuje.
      Poradí ještě někdo? Díky!

    • 29. 6. 2011 14:27

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Zboží s montáží do SR neplátci
      souhrnné hlášení neděláte, to jen při plnění do ř. 21 dle § 9/1.
      a registraci v SR a odvod tady bych neriskovala, odvedla bych
      dph v SR , při první kontrole se na to musí přijít dle fakturace , místa a druhu plnění atd.

    • 30. 6. 2011 8:02

      J.P. (neregistrovaný) 90.181.41.---

      Re: Zboží s montáží do SR neplátci
      Děkuji, a máte, prosím, zkušenosti, jakým způsobem se DPH v SR odvede? Musí se vyplnit klasická registrace k DPH, nebo se DPH jednorázově zaplatí na jakémkoliv FÚ? Kdyby se podnikatel zaregistroval, musel by přece podávat přiznání k DPH min.rok - teda jestli je to jako u nás - a pak se zase odregistrovat... Nebo je to jinak?

    • 15. 7. 2011 17:22

      aa (neregistrovaný) 81.0.253.---

      Re: Zboží s montáží do SR neplátci
      Dobrýn den,

      já řeším něco podobné ... a nevím, jestli když je to do 35 tis. EUR za rok tak se zdaní v ČR? Také mám jeden případ:-)
      Prosím pošle jak jste to vyřešila.



      >Dobrý den,
      >
      >máme ojedinělou zakázku montáže vrat na SR pro
      >soukromého člověka-neplátce. Místo plnění je v tomto případě
      >SR, tzn.bez DPH.
      >
      >1) měli bychom se zaregistrovat jako plátci DPH v SR a
      >odvést tam DPH? Připadá mi to šílené kvůli jedné
      >zakázce. Jak to řešit?
      >2) do souhrnného hlášení se nezahrnuje zboží s
      >montáží, je to tak?
      >3) do přiznání k DPH patří do jakého řádku? 26?
      >
      >Děkuji!

    • 18. 7. 2011 6:49

      J.P. (neregistrovaný) 90.181.41.---

      Re: Zboží s montáží do SR neplátci
      Nakonec jsem neřešila - zakázku společnost nepřijala. Ale pro toto plnění není, myslím, rozhodující, za kolik. Registrace by byla nutná.
      Někde jsem četla, že to jde obejít místem montáže, že se na fakturu napíše v ČR a klasicky zdaní. Není to sice správně, ale obejde se tím registrace v EU.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).