Hlavní navigace

DPH při dražbě rozestavěné stavby

  • (neregistrovaný) 81.19.4.---

    29. 6. 2011 11:45

    Insolvenční správce prodal při dobrovolné dražbě rozestavěnou budovu za 4.520.000. V této ceně dosažené vydražením je již zahrnuto DPH? A v jaké sazbě? U rozestavěné stavby je to snížená sazba 10%?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 6. 2011 12:49

      Eva B (neregistrovaný) 89.203.198.---

      Re: DPH při dražbě rozestavěné stavby
      Sazba daně se odvíjí od toho o jakou stavbu se jedná.Ve snížené sazbě musí jít o stavbu pro sociální bydlení §48a. Také musíte zjistit,zda je cena včetně pozemku .Prodej staveb.pozemku je osvobozen od DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).