Hlavní navigace

Daň z příjmu

  • (neregistrovaný) 85.71.72.---

    1. 7. 2011 10:03

    dobrý den,prodal jsem darovanou nemovitost.od kupní ceny si odečtu cenu ze znaleckého posudku v době darování, daň z převodu nemovitosti a provizi realitce a z rozdílu zaplatím daň z příjmu.myslím to prosím správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2011 11:16

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: daň z příjmu
      No za rok, ve kterém jste jí prodal podáte daňové přiznání k dani z příjmů FO (pokud jste darovanou nem.vlastnil méně než pět let a neužíval jí k bydlení), ve kterém uvedete veškeré zdanitelné příjmy (i příjmy ze zaměstnání). Do příjmů dle § 10 na příloze č.2 uvedete celkový příjem z prodeje a do výdajů si dáte to, co jste vypsal v dotazu, vznikne vám tak dílčí základ daně, který zdaníte s ostatními dílčími základy daně (dílčí základ daně ze zaměstnání, pronájmu apod.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).