Hlavní navigace

Stravné zahraniční 2011

  • (neregistrovaný) 89.102.130.---

    1. 7. 2011 12:06

    Dobrý den, má dotaz zda zaměstnanec vyslaný agenturou práce na práci v zahraničí (Německo) má nárok na stravné 45 EUR za den? I Když se jedná o DPČ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2011 12:31

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: stravné zahraniční 2011
      § 155
      (1) Cestovní náhrady je možné zaměstnanci, který koná pro zaměstnavatele práci na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, poskytnout pouze v případě, že bylo sjednáno toto právo, jakož i místo pravidelného pracoviště zaměstnance.
      (2) Má-li zaměstnanec podle dohody o provedení práce vykonat pracovní úkol v místě mimo obec bydliště, má právo na cestovní náhrady, bylo-li jejich poskytnutí sjednáno, i když není sjednáno místo pravidelného pracoviště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).