Hlavní navigace

Platební rozkaz na zaměstnance

  • (neregistrovaný) 82.209.39.---

    1. 7. 2011 14:20

    Dorbý den, zaměstnavateli přišel dopis - návrh na vydání elektronického platebního rozkazu a elektronický platební rozkaz na zaměstnance. Ohledně zaměstnavatele, že má srážet, tam nic napsané není. Jen že žalovaný má zaplatit tolik a tolik na pohledávku a na náhradu nákladů řízení. Musíme srážet nebo co s tím? Děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2011 14:41

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: platební rozkaz na zaměstnance
      Platební rozkaz musí mít razítko pravomocnosti a i když ho má, tak je jen podkladem pro nařízení exekuce (exekučním titulem). Pouze vám adresovaný exekuční příkaz na srážku ze mzdy vám stanovuje povinnosti.
      Tipuji, že platební rozkaz vám poslal přímo věřitel vašeho zam-ce. Odkažte ho na exekutora, protože takto se pohledávky nevymáhají.

    • 1. 7. 2011 15:45

      L (neregistrovaný) 82.209.39.---

      Re: platební rozkaz na zaměstnance
      Poslal to Okresní soud. Takže to nemám brát na zřetel. Nebo někam musím napsat? Děkuji, to se mi ještě nestalo, vždy mi přišel exekuční příkaz.

    • 2. 7. 2011 8:15

      ... (neregistrovaný) 94.138.99.---

      Re: platební rozkaz na zaměstnance
      Na návrh věřitele může prostřednictvím svých zam-ců vymáhat pohledávky i soud, ale opět jde o rozhodnutí, kde vy jste adresátem a přikazuje se vám ze zákona provádět srážky (soudní výkon rozhodnutí). Asi by bylo drzé psát na soud, ať si přečtou §251 a násl. OSŘ, ale bylo by slušné se optat, co tím chtěl soud říci, jestli do obálky nechtěl vložit něco jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).