Hlavní navigace

OT: s dítětem do ciziny bez pasu

• (neregistrovaný) 80.90.129.---

2. 7. 2011 10:26

Dobrý den,

jsem bezradná. Máme 5-ti měsíčního chlapečka, kterému nedávno doktoři zjistili vadu na srdíčku. Ve čtvrtek se nám ozval známý, že nám domluvil schůzku s profesorem ze Slovenska, a to na 7.7. No a tady nastal problém, jelikož jsme si předtím neplánovali, že bychom jeli s malým do ciziny, tak jej nemáme zapsaného v pasu. A teď jsem zjistila, že se to zapisovalo pouze do čtvrtka a jinak se musí vystavit pas, který trvá 15 dní (ten zrychlený). No a já vážně uvažuji, že vyjedu do Slovenska jen s jeho rodným listem, ale bojím se, co se mi může stát, kdyby mi chtěl nějaký slovenský policista legitimovat. Nevíte někdo prosím, co by mi hrozilo? Pokuta nebo i trestní stíhání? Já teď vážně nevím, co mám dělat....
    Děkuji za každou cennou radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2011 10:33

Eva M.

Re: OT: s dítětem do ciziny bez pasu
      Soucítím s Vámi. Myslím si, že si můžete troufnout vyjet (přestože nemáte ten pas), ale hranice mezi SR a ČR jsou dávno jen čárou na mapě a přejedete bez problémů. Slovenský policajt bude kontrolovat hlavně váš řidičák, styl jízdy a technický stav vozidla. Pochybuju, že by se slovenský policajt zajímal o to, zda máte to dítě zapsané v pasu. Hlavně dodržujte předpisy - české i slovenské, a mějte dálniční známky, pojedete-li po dálnicích. Pokud Vás i tak policie zastaví a bude se Vás ptát na dítě a jeho doklady, popravdě a s omluvou jim vysvětlete, že vás k té cestě za profesorem vede starost o zdraví (a asi i život) dítěte...Držím vám palce. (Počkejte si raději na další názory, jsem laik a jako matka chápu lidsky vaši situaci)

• 2. 7. 2011 11:08

MiluškaJ (neregistrovaný) 80.90.129.---

Re: OT: s dítětem do ciziny bez pasu
      paní Evičko M, mockrát děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).