Hlavní navigace

Přehled o příjmech a výdajích OSVČ

  • (neregistrovaný) 88.102.91.---

    4. 7. 2011 11:08

    Mám dotaz ohledně podání přehledu o příjmech a výdajích OSVČ.
    Zaměstnanec pracoval v roce 2010 v naší společnosti od 1.1. - 31.3.2010. Od 1.4. začal být OSVČ na hlavní pracovní poměr.
    Nyní bývalý zaměstnanec podává přehled o příjmech a výdajích OSVČ a chce od společnosti potvrzení účasti na nemocenské pojištění zaměstnanců (říká, že je to nutná příloha k podání přehledu). Chci se zeptat stačí toto potvrzení podepsat a dopsat datum kdy byl zaměstnán v roce 2010, nebo je potřeba ještě něco jiného?

    děkuji jsem začátečník, nikdy jsem s tímto nesetkala.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 7. 2011 11:17

      V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Přehled o příjmech a výdajích OSVČ
      Zákon č. 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení

      § 42
      Zaměstnavatel je povinen vydat svému zaměstnanci, popřípadě zaměstnanci, jehož zaměstnání skončilo, na jeho žádost potvrzení o době trvání zaměstnání v kalendářním roce, po kterou byl zaměstnanec nemocensky nebo jen důchodově pojištěn. Toto potvrzení je zaměstnavatel povinen vydat též okresní správě sociálního zabezpečení na její žádost. Tato potvrzení je zaměstnavatel povinen vydat do 8 dnů od obdržení žádosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).