Hlavní navigace

DPH a stravovací služby

• (neregistrovaný) 46.13.57.---

5. 7. 2011 15:23

Dobrý den, potřebovala bych poradit, kde v zákoně či v jiném předpisu najdu rozlišení sazby dph v rámci stravovacích služeb. Příloha č. 1 k zákonu je pro mě nedstačující. Jedná se mi především o jídlo, které uvaříme v restauraci, ale prodáme v okénku na tácku - tedy bez obsluhy. U tatranky nebo petky s limčou je mi jasné, že můžu sníženou. Ale třeba u rozlévané limonády do kelímku už zase tápu. Kde je dané pravidlo? Předem díky za jakékoliv informace a názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 7. 2011 8:49

VV (neregistrovaný) 213.226.238.---

Re: DPH a stravovací služby
      Dobrý den, nevím, kde je nějaké pravidlo, ale já se držím pomůcky, kterou mi řekl daňový poradce, že pokud po hostovi umyju talíř nebo skleničku, tak si účtuji zvýšenou sazbu DPH. Účtovala bych sníženou sazbu DPH na párek i rozlévanou limonádu. Beru to tak, že když vám v závodní jídelně dají jídlo do jídlonosičů, tak se též účtuje snížená sazba DPH, ale když ho sníte v jídelně, kde vás sice neobsluhují, ale umyjí po vás talíř a příbor platíte zvýšenou DPH.
      Je to ale můj postoj :-))). Třeba se někdo vyjádří jinak.

• 6. 7. 2011 12:13

M. (neregistrovaný) 46.13.57.---

Dobrý den, děkuji za názor - ví ještě někdo - protože zatím co jsem četla, tak opravdu žádné pravidlo není. Předem díky moc.

• 6. 7. 2011 12:34

Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

jídlo a pití v restuauracedi na talíře 20%,
      "přes ulici" 10%

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).