Hlavní navigace

Ukončení pracovního poměru na RD

 • (neregistrovaný) 89.103.60.---

  7. 7. 2011 14:10

  Dobrý den. Moc Vás prosím o radu. Pobírám rodičovský příspěvek a ještě půl roku budu, než budou synovi 3 roky. Chtěla bych ukončit prcovní poměr, abych se po RD už nemusela vracet na své místo. Můžete mi prosím poradit, jak mám postupovat? Zaměstnavatel s tím souhlasí. Musím dát výpoveď už teď? Nebo mám podepsat dohodu a za půl roku si jít pro zápočťák a nebo můžu skončit hned a nechat si i zápočťák vystavit? Moc děkuji za jakoukoliv radu a přeji hezký den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2011 14:18

   xy5

   Re: Ukončení pracovního poměru na RD
   půl roku je ještě dlouhá doba, takže zatím vyčkávejte
   pokud se opravdu nebudete chtět do práce vrátit, pak dejte výpověď (2 měs. výp. lhůta) - PP skončí poslední den v měsíci
   nebo se dohodněte na uk. PP k určitému dni (to můžete skončit i během měsíce)
   teď hned bych nekončila, protože alespoň máte zaměstnání, kdybyste skončila nyní a šla se hlásit na ÚP, pak byste mohla mít problémy, pokud byste řekla, že si žádnou práci sehnat nemůžete, protože se Vám nemá kdo starat o dítě (oni sice Vám práci neseženou, ale mohou Vás z ÚP posílat na různé motivační kurzy apod. a to těžko můžete odmítnout, pokud chcete být v evidenci ÚP)

  • 7. 7. 2011 14:32

   HanaG. (neregistrovaný) 89.103.60.---

   Re: Ukončení pracovního poměru na RD
   Moc Vám děkuji za bleskovou odpověď. Obávám se, že se bude chtít zaměstnavatel "sichrovat", že už se mu opravdu nevrátím, protože si za mě hledá náhradu. Synovi budou 3 roky 20.1.2012. Bylo by možné už teď podepsat dohodu o ukončení PP k 20.1.2012? A pokud ano, může mi už teď vystavit zápočťák a nebo si budu muset dojít až v lednu? Ještě jednou děkuji za odpověď.

  • 7. 7. 2011 15:11

   jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

   Re: Ukončení pracovního poměru na RD
   Zápočtový list se vystavuje k poslednímu dni prac. poměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).