Hlavní navigace

Přidanění 1 % ke mzdě

  • (neregistrovaný) 193.179.104.---

    7. 7. 2011 20:36

    Dobrý den,

    prosím o radu, zaměstnanec má auto k soukromým účelům, na týden bylo auto v opravě a on měl po tu dobu na 2 dny půjčené jiné, považuje se to za půjčené po sobě jdoucí nebo současné?

    Já myslím, že když to svoje auto v opravně nemohl používat vůbec, tak je to po sobě jdoucí a zdaním mu jen 1 % z vyšší vstupní ceny.

    Děkuji, Martina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 7. 2011 9:57

      Greg (neregistrovaný) 85.119.93.---

      Re: přidanění 1 % ke mzdě
      Na školení nám říali, že pokud má souběh používání aut v měsíci, pak se zdaňují obě auta. Př. Zaměstnanec použije auto 20x do měsíce a pouze 1x použije jiné auto. Stejně mu musím zdanit obě auta.
      Greg.

    • 8. 7. 2011 14:30

      Lenka21 (neregistrovaný) 88.101.156.---

      Re: přidanění 1 % ke mzdě
      Tak myslím, že je to jinak. Pokud v měsíci poižije více aut, přidá se 1% z toho "nejdražšího"..

    • 8. 7. 2011 17:04

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.137.---

      Re: přidanění 1 % ke mzdě
      Záleží na tom, zda auta používá postupně za sebou, nebo používá více vozidel současně.
      Upravuje § 6/6 zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).