Hlavní navigace

Prodloužení PP na dobu určitou

  • (neregistrovaný) 94.245.127.---

    7. 7. 2011 23:19

    Zaměstnanec měl pracovní poměr na dobu určitou na 23 měsíců. Před zkončením mu dostal nabídku na prodloužení novou smlouvou na dobu určitou na dalších 10 měsíců. Je toto přípustné, nebo se překročením 24 měsíců změnila smlouva ve smlouvu na dobu neurčitou? Liší se to, pokud bude smlouva uzavřena novou smlouvou, případně dodatkem?

    Kdo se toho může dovolat (zaměstnanec, zaměstnavatel, či oba)?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 7. 2011 6:01

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Prodloužení PP na dobu určitou
      § 39 ZP
      Trvání pracovního poměru mezi týmiž účastníky je možné sjednat celkem na dobu nejvýše 2 let ode dne vzniku tohoto pracovního poměru; to platí i pro každý další pracovní poměr na dobu určitou sjednaný v uvedené době mezi týmiž účastníky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).