Hlavní navigace

Fa zaúčtovaná omylem 2x 2010

• (neregistrovaný) 83.167.225.---

11. 7. 2011 12:15

Prosím o radu, zjistila jsem při přebírání účetnictví, že v roce 2010 bývalá účetní zaúčtovala některé faktury 2x. Jednou je ta faktura od neplátce DPH, ale jednou od plátce :-(
    Můžu tu fakturu od plátce letos zaúčtovat znovu s mínuslem a interně spárovat? A co s tou od plátce DPH?
    Děkuji, Daniela

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2011 13:05

DM (neregistrovaný) 193.85.112.---

Re: fa zaúčtovaná omylem 2x 2010
      No to nemůžete, máte to 2x v nákladech r. 2010. Takže správné řešení je proúčtovat opravy letos proti HV . A zároveň podat dodatečné DP.

Vyčíslete chyby a dopady do r. 2010 a promluvte si o situaci s majitelem firmy a nechte rozhodnutí na něm. Buď udělat vše správně a podat DP. Nebo to zakumflovat v letošním účtu a spravit to, ať se to netáhne dále, s možnými negativními dopady v případě kontroly.

• 11. 7. 2011 13:38

DaniF (neregistrovaný) 83.167.225.---

No já právě vůbec netuším co s tím, není to velká částka, takže to asi bude chtít zakamuflovat letos, prosím ale vůbec nevím jak, můžete mi varianty proti HV i kamufláž poradit.

• 11. 7. 2011 14:58

DM (neregistrovaný) 193.85.112.---

No proti HV - uděláte si zápis o nalezených chybách, a opačnými zápisy než byly faktury vystornujete z účetnictví , jen místo výsledkových účtů použijete účet HV. Podáte DP k Dani z příjmů a k DPH.

kamuflování - uděláte pouze zápisy nutné k zlikvidování závazků, nejlépe proti pokladně, nebo proti závazkům za společníky ....záleží na místních poměrech a možnostech daného účetnictví.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).