Hlavní navigace

Sil.daň

  • (neregistrovaný) 188.244.53.---

    11. 7. 2011 14:51

    jedno auto odhlášeno na dop.insp. 23.6. dań se bude platit do konce měsíce ?
    a druhé nové auto přihlášeno 17.6. budu platit daň už za červen nebo až od 1.7.?
    jak je to vlastně s placením, když došlo ke změně v průběhu měsíce..děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2011 15:04

      v.e.n.d.y.

      Re: sil.daň
      Zákon o dani silniční (zde nahoře v sekci Zákony)
      § 8
      (1) U vozidel vzniká daňová povinnost počínaje kalendářním měsícem, v němž byly splněny rozhodné skutečnosti uvedené v § 2 odst. 1. Poplatníci daně z těchto vozidel podávají daňové přiznání podle § 15 u místně příslušného správce daně.4c)
      (2) U vozidel uvedených v odstavci 1 zaniká daňová povinnost v kalendářním měsíci, v němž pominuly rozhodné skutečnosti uvedené v § 2 odst. 1. Dojde-li však v průběhu zdaňovacího období ke změně v osobě poplatníka, zaniká daňová povinnost původnímu poplatníkovi uplynutím kalendářního měsíce, který předchází před kalendářním měsícem vzniku daňové povinnosti novému poplatníkovi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).