Hlavní navigace

DPP - student

• (neregistrovaný) 82.209.8.---

11. 7. 2011 17:23

1.Vrací se daně, když jsem student a pracuju na DPP?
    2. Podepsal jsem smlouvu na DPP a nebylo tam nic o nočních příplatcích. Personalistka mě ujistila, že noční příplatky dostanu. Když jsem ji řekl, že u DPP to ze zákona není, tak mě opravila a řekla, že stoprpcentně dostanu příplatek. Mám na to 30 svědků. Žádný příplatek jsme nedostali a každý přišel cca o 800, když sečtu brigádníky, tak to dělá asi 40 000. Asistentka se omluvila, že to je její chyba a že se řídí podle zákoníku práce. Co s tím?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2011 18:27

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: DPP - student
      Co s tím? Teď už asi nic, když to nemáte sjednané v dohodě. Leda pokud by to do dohody dali dodatečně.
      Co se týká daní, tak podepiště prohlášení poplatníka a uplatní se vám v každém měsíci sleva na poplatníka. U DPP při podepsaném prohlášení se do výše měsíční odměny cca 13100,- Kč nebude platit žádná dań. Pokud by byla odměna vyšší, můžete požádat zaměstnavatele o roční zúčtování a zaplacená dań se vám vrátí, případně si můžete podat daňové přiznání.

• 12. 7. 2011 12:41

Radek Svoboda (neregistrovaný) 82.209.8.---

Prohlášení poplatníka jsem podepsal a odevzdal potvrzení o studiu. Na výplatě mi strhli i tak daň cca 15%.

• 12. 7. 2011 12:46

V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

15% z hrubé mzdy?
      V tom případě zajděte na mzdové oddělení a zeptejte se přímo.

• 13. 7. 2011 16:34

Radek Svoboda (neregistrovaný) 82.209.8.---

Dobrý den.
      Na mzdovém oddělení mi řekli, že se mi nevrací daně, protože: "Smlouvu jste měl až na konci měsíce, kdy jste odpracoval pouze 4 dny, v dalším měsíci by vám to už mělo vyjít." Potom jsem se ptal dál a dozvěděl jsem se, že "mělo by vám to vyjít" znamená, že určitě za příští měsíc mi daně brát nebudou a když ano, tak jen malé procento. (zajímavé...)
      Tu částku kterou mi zdanili v první výplatě, což bylo těch 15% z 2200 mi prý vrátí v příštím roce.
      Tzn,, že tomu sami na mzdovém nerozumí pořádně.
      Můžu jim věřit? Opravdu něco takového existuje, že když nemám smlouvu na celý měsíc, daň se vrací až zpětně?
      Díky, pěkný den.

• 14. 7. 2011 8:14

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Pravděpodobně neměli jistotu, že jste v tom měsíci neměl jiné zaměstnání. V případě, že se během měsíce mění zaměstnavatel, smí se sleva na poplatníka uplatnit jen jednou. Uplatňuje ji ten první, pokud se zaměstnanec nedohodne jinak.

Srovná se to v ročním zúčtování daní nebo v daňovém přiznání.

Daň je vždy 15 %, ale po odečtu slevy na poplatníka 1970,- Kč vám nemusí vyjít žádná nebo, jak říkali v účtárně, "malé procento".

Myslím, že tomu rozumí, ale nedokázali vám to vysvětlit. Nevím, jestli já jsem to vysvětlila srozumitelně. :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).