Hlavní navigace

Opravdu nikdo neví-práce plošiny na RD

  • (neregistrovaný) 85.160.79.---

    12. 7. 2011 7:37

    Pekný den. Prosím o radu. Mám fa za výkony plošiny pro výškové práce - na fa DPH 20%.
    Ale tato práce byla prováděna na RD - venkovní nátěr RD. Nejsem se jistá jestli můžu zařadit práce plošiny do montážních a staveních prací s DPH 10%. Pak by musel být opraven i tex? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 7. 2011 8:52

      pet.1 (neregistrovaný) 85.160.9.---

      Re: Opravdu nikdo neví-práce plošiny na
      Já bych tyto práce fakturovala s 20%

    • 12. 7. 2011 10:42

      Vladimír 2

      Re: Opravdu nikdo neví-práce plošiny na
      ****************************************
      §48 ZDPH:
      § 48 Sazby daně u bytové výstavby
      (1) Při poskytnutí stavebních a montážních prací spojených se změnou dokončené stavby bytového domu, rodinného domu nebo bytu, včetně jejich příslušenství, vymezenou stavebním zákonem 27a), nebo v souvislosti s opravou těchto staveb, se uplatní snížená sazba daně. Jsou-li tyto práce prováděny na jiné stavbě, jejíž část je určena pro bydlení, uplatní se snížená sazba daně jen u těch prací, které jsou poskytnuty výlučně pro část stavby určenou pro bydlení.

      (2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

      a) bytovým domem stavba pro bydlení, ve které více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé bydlení a je k tomuto účelu určena,

      b) rodinným domem stavba pro bydlení, ve které více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům na trvalé rodinné bydlení a je k tomuto účelu určena, a v níž jsou nejvýše 3 samostatné byty, nejvýše 2 nadzemní a 1 podzemní podlaží a podkroví,

      c) bytem soubor místností, popřípadě jednotlivá obytná místnost, který svým stavebně technickým uspořádáním a vybavením splňuje požadavky na trvalé bydlení.

      Víc se k tomu nedá co dodat

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).