Hlavní navigace

Pachtovné-jaký účet?

  • (neregistrovaný) 77.48.109.---

    13. 7. 2011 10:42

    Jak zaúčtovat pachtovné, na jaký účet?
    Jsme s.r.o., poprvé tento rok jsme v květnu dostali pachtovné ve výši 3.000,- za rok 2010. Jak to zaúčtovat v roce 2011?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2011 11:04

      Nordpower (neregistrovaný) 62.77.71.---

      Re: Pachtovné-jaký účet?
      Netuším co je přesný význam pachtovného, ale domnívám se, že se jedná o nájemné...

      Jedná se o náklad roku 2010, takže jestli to nemáte ošetřeno v roce 2010 dohadem, tak to v roce 2011 bude nedaňově. Pokud je tam DPH a s.r.o. nemá krácený koeficient, tak DPH můžete uplatnit po dobu 3 let DPH § 73 odst. 3. V případě, že máte krácené DPH, tak by jste musela udělat dodatečné DPH v roce 2010, ale předpokládám, že pokud je tam DPH, tak to nestojí za 600,-- Kč dělat dodatečné DPH.

      N.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).