Hlavní navigace

DZP u zálohových faktur

  • (neregistrovaný) 88.100.22.---

    13. 7. 2011 12:47

    Dobrý den, prosím o radu, jaké je datum zdanitelného plnění u zálohových faktur po 1.4.2011? Dodavatel naší zálohu ve výši 100% obdržel 27.6.2011. Na základě této platby vystavil fakturu - daňový doklad 1.7.2011 a my jej obrželi 8.7.2011. DZP je u záloh stále datum přijetí platby nebo datum dodání daňového dokladu?
    Děkuji
    JI01

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 7. 2011 13:05

      Nordpower (neregistrovaný) 62.77.71.---

      Re: DZP u zálohových faktur
      Ano stále to zůstavá.... Nevím, co tím dodavatel zamýšlel:)

      § 21 odst. 1 DPH.. a § 26 odst 1b)

      N.

    • 13. 7. 2011 13:08

      Nordpower (neregistrovaný) 62.77.71.---

      Re: DZP u zálohových faktur
      Tedy - dodavatel musí odvést DPH v 06/2011 a Vy si ho nárokujete dle dne obdržení - novela od 01.04.2011, takže ve Vašem případě 07/2011, protože poskytovatel je povinnen dle výše uvedených §.

      N.

    • 13. 7. 2011 13:12

      JI01 (neregistrovaný) 88.100.22.---

      Re: DZP u zálohových faktur
      Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).