Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění.

  • (neregistrovaný) 78.157.177.---

    14. 7. 2011 9:07

    Studující syn zaměstnance se oženil, může rodič uplatňovat daňové zvýhodnění na toto dítě? Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2011 9:14

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Daňové zvýhodnění.
      Nemá-li manželka příjmy, z nichž by mohla uplatnit slevu na dani při splnění podmínek uvedených v § 35ba, může daňové zvýhodnění uplatnit rodič dítěte, pokud dítě s ním žije v domácnosti.

    • 14. 7. 2011 9:19

      ko (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Daňové zvýhodnění.
      >>Studující syn zaměstnance se oženil, může rodič
      >>uplatňovat daňové zvýhodnění na toto dítě? Děkuji za
      >>pomoc.
      >
      >Nemá-li manželka příjmy, z nichž by mohla uplatnit
      >slevu na dani při splnění podmínek uvedených v § 35ba,
      >může daňové zvýhodnění uplatnit rodič dítěte, pokud dítě
      >s ním žije v domácnosti.

      Teď vás paní Libo nechápu. Jeho manželka pracuje. Ale mi se jedná o daňové zvýhodnění, ne o slevu na manžela, protože syn zaměstnavatele taky pracuje a zároveň studuje VŠ, je mu 23 let.
      Já nevím , jestli rodič může uplatnit daňové zvýhodnění na ženaté dítě.
      >
      >

    • 14. 7. 2011 9:25

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Daňové zvýhodnění.
      Pochopíte, až si přečtete § 35 c).

      Jestli jeho manželka pracuje, tak nemůže otec uplatňovat daňové zvýhodnění. Vyživovací povinnost mezi manželi má přednost před vyživovací povinností rodičů. Otec by mohl uplatnit jedině v případě, že by synova manželka byla taky studentka a zůstali by s otcem ve společné domácnosti.

    • 14. 7. 2011 9:31

      ko (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Moc děkuji
      >>>>Studující syn zaměstnance se oženil, může rodič
      >>>>uplatňovat daňové zvýhodnění na toto dítě? Děkuji za
      >>>>pomoc.
      >>>
      >>>Nemá-li manželka příjmy, z nichž by mohla uplatnit
      >>>slevu na dani při splnění podmínek uvedených v §
      >>>35ba,
      >>>může daňové zvýhodnění uplatnit rodič dítěte, pokud
      >>>dítě
      >>>s ním žije v domácnosti.
      >>
      >>Teď vás paní Libo nechápu. Jeho manželka pracuje. Ale
      >>mi se jedná o daňové zvýhodnění, ne o slevu na
      >>manžela, protože syn zaměstnavatele taky pracuje a
      >>zároveň
      >>studuje VŠ, je mu 23 let.
      >>Já nevím , jestli rodič může uplatnit daňové
      >>zvýhodnění na ženaté dítě.
      >>>
      >>>
      >Pochopíte, až si přečtete § 35 c).
      >
      >Jestli jeho manželka pracuje, tak nemůže otec
      >uplatňovat daňové zvýhodnění. Vyživovací povinnost mezi
      >manželi má přednost před vyživovací povinností rodičů. Otec
      >by mohl uplatnit jedině v případě, že by synova
      >manželka byla taky studentka a zůstali by s otcem ve
      >společné domácnosti.
      >
      >

    • 14. 7. 2011 10:06

      ko (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Moc děkuji
      Prosím, prostudovala jsem § 35, jak mi p. Liba radila. Ale nevím, zda jsem dobře pochopila, proto se znovu zeptám. Manželka od syna zaměstnance si nebude mohla uplatnit slevu na manžela, protože pracuje za minimální mzdu, má nulovou daň. Může si v tomto případě uplatnit zaměstnanec daňové zvýhodnění na ženatého syna? Moc se omlouvám, jestli se špatně ptám, ale chtěla bych to pochopit.

    • 14. 7. 2011 10:59

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Daňové zvýhodnění na ženatého syna.
      Změnila jsem nadpis, třeba se někdo chytí.

      Já sama nevím. Jako mzdová bych do toho nešla. Nechala bych otce, ať si případně udělá sám daňové přiznání a odpovědnost si nese sám. Mladí si příští měsíc vzpomenou, že při jejich příjmu by mohli mít nárok na nějaké dávky, bude se jim víc hodit mít společnou domácnost sami a ne s rodiči, a problém je na světě.

    • 14. 7. 2011 11:14

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: Daňové zvýhodnění na ženatého syna.
      já jsem tady nikde nevyčetla, zda spolu žijí ve společné domácnosti, či nikoli...

    • 14. 7. 2011 15:14

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Daňové zvýhodnění.
      >>>>Studující syn zaměstnance se oženil, může rodič
      >>>>uplatňovat daňové zvýhodnění na toto dítě? Děkuji za
      >>>>pomoc.
      >>>
      >>>Nemá-li manželka příjmy, z nichž by mohla uplatnit
      >>>slevu na dani při splnění podmínek uvedených v §
      >>>35ba,
      >>>může daňové zvýhodnění uplatnit rodič dítěte, pokud
      >>>dítě
      >>>s ním žije v domácnosti.
      >>
      >>Teď vás paní Libo nechápu. Jeho manželka pracuje. Ale
      >>mi se jedná o daňové zvýhodnění, ne o slevu na
      >>manžela, protože syn zaměstnavatele taky pracuje a
      >>zároveň
      >>studuje VŠ, je mu 23 let.
      >>Já nevím , jestli rodič může uplatnit daňové
      >>zvýhodnění na ženaté dítě.
      >>>

      § 35c- odst.8- může uplatnit DZVýh. ,pokud s ními žije ve spol. domácnosti.
      >>>
      >Pochopíte, až si přečtete § 35 c).
      >
      >Jestli jeho manželka pracuje, tak nemůže otec
      >uplatňovat daňové zvýhodnění. Vyživovací povinnost mezi
      >manželi má přednost před vyživovací povinností rodičů. Otec
      >by mohl uplatnit jedině v případě, že by synova
      >manželka byla taky studentka a zůstali by s otcem ve
      >společné domácnosti.
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).