Hlavní navigace

Srážka ze mzdy - Citibank

• (neregistrovaný) 90.179.133.---

14. 7. 2011 11:01

Dobrý den, od společnosti Citibank jsem dostala Žádost o provádění srážek ze mzdy našeho zam-ce. Dohoda o srážkách vznikla v roce 2005. Tato dohoda byla na kreditní kartu, kde nebyla uvedena původní výše dlužné částky. Vím, že se částka nesmí navyšovat, ale jak postupovat v případě, kdy není uvedena původní výše dlužné částy, ani částka k 31.12.2006? Jen mi v dopise uvedli výši aktuální částky, která je asi 50000? Děkuji za názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2011 12:51

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: Srážka ze mzdy - Citibank
      Informujte zam-ce, že Citibank chce 50tis., což má být pouze nezaplacený dluh do 31.12.2006+úroky pouze z něho do dnešního dne. Uvidíte, co vám zam-ec k tomu řekne, třeba i to že z této doby žádný dluh již nemá a poběží do Citibank zjistit bližší info. A třeba vám poté předloží skladbu svého dluhu, na základě čehož byste mohla žádost odmítnout.
      A nebo rovnou drsně odepište, že nevyhovujete žádným žádostem třetích osob o provádění srážek, provádíte je pouze pokud je vám povinnost uložena zákonem a z předložené žádosti není zřejmé období, takže ať vám Citibank těch 50tis. pěkně rozepíše na výši dluhu do Silvestra06 a k němu úrok, jinak že k provádění srážek na základě takto podané žádosti nelze vyhovět.

• 14. 7. 2011 16:17

pevka (neregistrovaný) 90.179.133.---

Re: Srážka ze mzdy - Citibank
      Mám na to podobný názor. Už sestavuji dopis Citibank, ať doloží. Připadá mi, že zkouší, co kdyby se některá/ý účetní chytl a peníze jim na základě toho poslal. Ještě jednou díky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).