Hlavní navigace

Přeplatek silniční daně-zápočet?

• (neregistrovaný) 88.103.133.---

14. 7. 2011 20:26

Dobrý den, za rok 2010 jsem si špatně spočítala silniční daň a měla jsem přeplatek. Letos jsem proto první splátku neuhradila a zaplatila až tu další, co je splatná zítra s tím, že jsem si dopočítala rozdíl z přeplatku a dorovnala si, co jsem měla zaplatit. No a zrovna včera mi přišla od FÚ pokuta 500,= že jsem neuhradila první splátku. Má se u nich nějak žádat, že to chci převést na tento rok?? Myslela jsem, že je to automatické. Děkuji moc za rady

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2011 21:16

deb (neregistrovaný) 78.24.10.---

Re: přeplatek silniční daně-zápočet?
      Možná, že Vám to započetli s jinou daní, lepší je si tam zavolat.

• 15. 7. 2011 12:54

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: přeplatek silniční daně-zápočet?
      Z vlastní zkušenosti: pokud mi z roku 2010 vychází přeplatek na dani silniční, je lepší napsat sdělení, že tento přeplatek bude použit na zálohu k 15.4.2011 (ev. další). Jinak pokud mám např. nedoplatek na jiné dani, FÚ převede tento přeplatek na úhradu tohoto nedoplatku. Ta pokuta od FÚ asi nebyla úrok z prodlení za pozdní platbu zálohy k 15.4.2011, protože dokud nemáte podáno DP za 2011, nemůže FÚ vědět, v jaké výši jste měli povinnost platit zálohy a tím ani spočítat úrok. To vypadá, že byla spíše pokuta za pozdní podání DP. Souhlasím s odpovědí, že nejlepší možností je zavolat svému správci daně a odkontrolovat, na co byl přeplatek z roku 2010 použit a v jaké výši mám nyní uhrazeny zálohy pro rok 2011.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).