Hlavní navigace

Přenesení danové povinnosti

  • (neregistrovaný) 88.103.62.---

    15. 7. 2011 9:46

    dobrý den, Dostal jsem fakturu na zboží a není tam vyčísleno DPH. Dole je věta: Plnění je uskutečněné v režimu přenesené danové povinnosti dle zák. 92 c) dle novely zákona o DPH a dan je povinen přiznat a zaplatit příjemce plnění. Kod 6310. Uvedená sazba daně 20%.

    Našel jsem si ten kod, jdou to ,,staré hadry,,.

    já si přijatou fakturu zaúčtuju bez 20% DPH, ale prodávat toto zboží mohu s 20%DPH? nebo to mám popletené?



    děkuji Káma

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2011 11:43

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: přenesení danové povinnosti
      vy zdaníte ve svém přiznání na ř. 10 a 43 =20% dph a podáte
      na finanční úřad hlášení o přijetí těchto výrobků datovou schránkou
      s údaji o dodavateli, kodu zatřídění, DZP, kg, ceně...
      prodávat to jako plátce dph dalšímu plátci na ř. 25 musíte také bez daně
      s poznámkou stejnou o §92 a zdanění u příjemce.
      i jako dodavatel uděláte také hlášení na finanční úřad stejně jako odběratel stejně s přiznáním k dph

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).