Hlavní navigace

Ukončení PP + nemoc.

  • (neregistrovaný) 78.157.177.---

    15. 7. 2011 12:24

    Zaměstnanci, který je na nemocenské skončil PP uplynutím doby určité. Odhlásila jsem ho na ZP kódem O, kóde N jsem již nepoužila. Jsem povinna pojišťovně hlásit, že po ukončení PP je daná osoba nemocná ? Myslela jsem, že si zaměstnanec sám musí dojít s nemocenskám lístkem a nemoc nahlásit, aby nemusel platit ZP. Prosím, jak je to správně. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2011 12:26

      RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

      Re: ukončení PP + nemoc.
      správně je to tak, že vy nejste povinna ZP hlásit, že on je nemocný. je to povinnost zaměstnance, př. vaše dobrá vůle

    • 15. 7. 2011 12:32

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: ukončení PP + nemoc.
      Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souv. zákonů
      § 10 Oznamovací povinnost plátců pojistného
      Zaměstnavatel je povinen nejpozději do osmi dnů od vzniku skutečnosti, která se oznamuje, provést u příslušné zdravotní pojišťovny oznámení o skutečnostech rozhodných pro povinnost státu platit za zaměstnance pojistné, a to i v těch případech, kdy povinnost státu vznikla v době, kdy zaměstnanci poskytl pracovní volno bez náhrady příjmu, jsou-li mu tyto skutečnosti známy.

    • 15. 7. 2011 13:10

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: ukončení PP + nemoc.
      >>>Zaměstnanci, který je na nemocenské skončil PP
      >>>uplynutím doby určité. Odhlásila jsem ho na ZP kódem
      >>>O, kóde
      >>>N jsem již nepoužila. Jsem povinna pojišťovně hlásit,
      >>>že po ukončení PP je daná osoba nemocná ? Myslela
      >>>jsem, že si zaměstnanec sám musí dojít s nemocenskám
      >>>lístkem a nemoc nahlásit, aby nemusel platit ZP.
      >>>Prosím,
      >>>jak je to správně. Děkuji.
      >>správně je to tak, že vy nejste povinna ZP hlásit, že
      >>on je nemocný. je to povinnost zaměstnance, př. vaše
      >>dobrá vůle
      >
      >Zákon č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění
      >a o změně a doplnění některých souv. zákonů
      >§ 10 Oznamovací povinnost plátců pojistného
      >Zaměstnavatel je povinen nejpozději do osmi dnů od
      >vzniku skutečnosti, která se oznamuje, provést u
      >příslušné zdravotní pojišťovny oznámení o skutečnostech
      >rozhodných pro povinnost státu platit za zaměstnance
      >pojistné, a to i v těch případech, kdy povinnost státu
      >vznikla v době, kdy zaměstnanci poskytl pracovní volno bez
      >náhrady příjmu, jsou-li mu tyto skutečnosti známy.

      Od 1.1.2011 již není zaměstnavatel povinen hlásit nemoc zasměstnance, který není v PP. Neudělala jste chybu, že jste nehlásila N.
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).