Hlavní navigace

Družka a dědictví.

  • (neregistrovaný) 90.177.113.---

    15. 7. 2011 12:27

    Mám bratra, který žije několik let s družkou, ona je hlášená u něj k trvalému pobytu, ale manželé nejsou. Potřebuji vědět, zda v případě, že by se s bratrem něco stalo a nezanechá závěť, bude mít ona nárok na nějaký podíl z dědictví? Děkuji všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2011 13:09

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Družka a dědictví.
      § 475
      (1) Nedědí-li manžel, partner1a) ani žádný z rodičů, dědí v třetí skupině stejným dílem zůstavitelovi sourozenci a ti, kteří žili se zůstavitelem nejméně po dobu jednoho roku před jeho smrtí ve společné domácnosti a kteří z tohoto důvodu pečovali o společnou domácnost nebo byli odkázáni výživou na zůstavitele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).