Hlavní navigace

Obědy zaměstnancům

  • (neregistrovaný) 90.177.106.---

    18. 7. 2011 16:41

    Dobrý den,
    potřebovala bych poradit ohledně poskytování obědů zaměstnancům. Vaříme obědy pro externí strávníky a našim zaměstnancům je dáváme zadarmo. Musím jím tuto částku přičíst ke mzdě a odvést z toho zdravotní a sociální pojištění nebo nemusím a je to pro firmu daňový náklad?

    děkuji
    Iveta

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2011 17:01

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: obědy zaměstnancům
      Pro zaměstnance osvobozeno §6/9/b, pro firmu daňový náklad - bez hodnoty surovin
      §24/2/j/4

    • 18. 7. 2011 17:07

      Iveta333 (neregistrovaný) 90.177.106.---

      Re: obědy zaměstnancům
      musím to ale nějak vykázat ve výplatě, nebo jen stačí vést interní evidenci?

    • 18. 7. 2011 17:11

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: obědy zaměstnancům
      ve výplatě ne, jen interně "vyhodíte" náklady na suroviny

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).