Hlavní navigace

Vyúčtování zahr.pracovní cesty v EUR !

  • (neregistrovaný) 217.112.165.---

    19. 7. 2011 9:32

    Dobrý den,
    dělám svůj první zahraniční cesťák.
    Zaměstnanec byl na týden na zahraniční služební cestě, která začala 6.6.2011, vrátil se 13.6.2011.
    Záloha nebyla poskytnuta. Zaměstnanci vyplácíme stravné v EUR. Vyplacím z eurové pokladny dne 14.6.2011. Pro zaúčtování použiju - dle naší směrnice - kurz ČNB ze dne výplaty 14.6.2011. Je to správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2011 9:36

      v.e.n.d.y.

      Re: Vyúčtování zahr.pracovní cesty v EUR
      Pro zaúčtování do účetnictví je to správně, ale pro výplatu zaměstnanci musíte použít kurz v den nástupu na služební cestu. Viz zákoník práce § 184
      Při poskytování cestovních náhrad, na které nebyla poskytnuta záloha, se přiměřeně použije § 183 s tím, že pro přepočet měn se použijí kurzy vyhlášené Českou národní bankou a platné v den nástupu zahraniční pracovní cesty.

    • 13. 9. 2011 20:51

      pavlik (neregistrovaný) 83.240.115.---

      Re: Vyúčtování zahr.pracovní cesty v EUR
      Vendy, můžu vás ještě poprosit tento můj konkreétní případ výše? Dejme tomu, že nárok na stravné je 10 EUr (pro příklad)
      Používáme denní kurz. Postupuju správně, když účtuji:
      1) nárok na stravné zaúčtuji 512/333 , tj. 10 EUR x kurz dne nástupu na služební cestu 6.6.2011.
      2) výplata stravného provededna 14.6.2011, zaúčtuji 333/211, částka je 10 EUR x kurz dne výplaty tj. 14.6.2011.
      3) zúčtuji kurzový rozdíl účtu 333

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).