Hlavní navigace

Jednatel a splečník - cizinec (SP,ZP)

  • (neregistrovaný) 90.180.221.---

    19. 7. 2011 9:48

    Jednatelé a společníci společnosti s.r.o. jsou cizinci - EU. Mají zájem si vyplatit odměnu jedatele, ale vzhledem ke skutečnosti, že podnikají i ve svém domovském státě, nechtějí zde odvádět SP a ZP, protože zde o zdravotní péči ani důcod nestojí. Lze na základě některých evropskách formulářů a potvrzení z domovského státu zajistit, aby zde nemuseli být pojištěni?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2011 10:28

      Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

      Re: jednatel a splečník - cizinec (SP,ZP
      Ano - lze to, musí donést formulář A1 (dříve E101), který potvrdí, že patří např. pod rakouské státní předpisy.
      Pro Vás to znamená, že se česká firma musí přihlásit do toho daného státu (vyplnit přihlášku) a odvést pojištění tam (vypočtené dle předpisů té dané země). Obraťte se tam na příslušnou "Sociálku" tam Vám poradí.

    • 19. 7. 2011 14:30

      VK (neregistrovaný) 90.180.221.---

      Re: jednatel a splečník - cizinec (SP,ZP
      Byla jsem mimo kancelář, proto reaguji až teď. Naše sociálka bohužel neví. Řekli mi, že to nelze.... Již jsem toto dělala pro OSVČ, ale pro jednatele to neznám. Mate mě totiž, že se v tomto případě chová jaoko příjem pdole § 6 a tady opravdu nevím a naše OSSZ neporadí... Děkuji za Vaši reakci.

    • 20. 7. 2011 9:29

      Elda (neregistrovaný) 194.116.224.---

      Re: jednatel a splečník - cizinec (SP,ZP
      Máme takové případy, že jednatel je rakušan, jednatelem v české s.r.o., dále má i příjem v Rakousku. Nechtěl být samozřejmě pojištěn tady a chtěl, aby se i z českého příjmu odvádělo pojistné do zahraničí.
      Provedli jsme tedy přihlášku na rakouskou sociálku, pomohli nám s přihlášením, každý měsíc nám předepisují pojistné, které máme platit - nahlásili jsme jim výši jeho odměny - zpravidla se nemění a je každý měsíc stejná.
      Na českých úřadech hlášen není, jen v případě kontroly chtějí vidět A1 - a do protokolu napíší, že máme 1 "zaměstance" podhléhajícího eu předpisům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).