Re: Auto do podnikání
Pro zařazení potřebujete odborný odhad, pak byste z něj 5 let odepisovali do nákladů a mohli uplatnit PHM, opravy, pojištění. Druhá možnost je nezařazovat do podnikání, ale vést knihy jízd a uplatnit 3,70 + spotřebu PHM za každý ujetý služební km. Silniční daň musíte platit za oboje.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
19. 7. 2011 11:34
Dobrý den,
OSVČ ( podnikání jako vedlejší činnost) potřebuje k podnikání osobní automobil. Zařadil by do majetku soukromý, který by od nynějška využíval jen pro firemní účely. Auto zakoupil již v roce 2006 a bylo ojeté. V jaké hodnotě zařadit do majetku? A jak zohlednit v přiznání k dani z příjmu? Děkuji za Vaše rady.