Hlavní navigace

Doklad o studiu-studium v zahraničí

  • (neregistrovaný) 194.228.214.---

    20. 7. 2011 10:09

    Dobrý den,
    prosím poraďte mi:
    Máme zaměstnance, který uplatňuje slevu na dítě. Dítě teď v červenci dovršilo 18-let a doklad o studiu má pouze do 31.8.2011. V novém školním roce 2011/2012 bude studovat v zahraničí (výměný pobyt), zde v Čechách má studium přerušeno. Prosím, poraďte, mohu slevu uplatňovat, pokud dostanu potvrzení o studiu ze zahraniční školy? Nebo musím uplatňování slevy na rok přerušit? Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 10:31

      jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

      Re: Doklad o studiu-studium v zahraničí
      § 12 zák. č. 117/1995 Sb.
      Nárok na daňové zvýhodnění vzniká po dobu studia na středních nebo vysokých školách v cizině, pokud podle rozhodnutí MŠMT je postaveno na roveň studia na středních nebo vysokých školách v ČR.

    • 20. 7. 2011 10:31

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Doklad o studiu-studium v zahraničí
      117/1995 Sb. § 12
      "(1) Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje:
      ...
      c) studium na středních nebo vysokých školách v cizině, pokud podle rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy je postaveno na roveň studia na středních nebo vysokých školách v České republice."

      Ať si seženou doklad z MŠMT.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).