Hlavní navigace

Počet mzdových listů

• (neregistrovaný) 90.176.57.---

20. 7. 2011 12:33

Paní z FÚ mi řekla, že zaměstnanec se dvěma a více PP musí mít jen jeden mzdový list. Program mi něci takového ale neumožňuje. Ani nevím, kde je to takto stnoveno. Moc prosím nějakou mzdovku, kolik máte ML pro takového zaměstnace? Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 12:46

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: Počet mzdových listů
      Zákon o daních z příjmů
      § 38j Povinnosti plátců daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků
      odst.1) Plátci daně jsou povinni vést pro poplatníky s příjmy podle § 6 mzdové listy, rekapitulaci o sražených zálohách a dani srážené podle zvláštní sazby daně za každý kalendářní měsíc i za celé zdaňovací období.

Co znám mzdové programy, tak je možné u jednoho zaměstnance pod jedním číslem pracovníka zadat i jeho další pracovní poměry i dohody.

• 20. 7. 2011 12:53

jasná (neregistrovaný) 78.157.177.---

Já na každý PP vystavuji nový mzdový list. Takže když má někdo PP a zároveň DPP, tak mám pro každý pracovní vztah 1 mzdový list.

• 20. 7. 2011 13:05

Já mám jeden pro každého zaměstnance i když má třeba PP a současně DPP a pod.
      Ono už z citace zákona - jsou povinni vést pro poplatníky, ne pro pracovněprávní vztahy, to myslím plyne. Ale třeba chápu zákon blbě.

• 20. 7. 2011 13:49

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Já myslím, že paní z FÚ nešlo ani tak o ty mzdové listy, jako o to, že to zřejmě bylo každé zvlášť zdaněné.

• 20. 7. 2011 15:51

Dáša (neregistrovaný) 90.176.57.---

Daněné to je naštěstí dobře. Fakt mi jde právě o evidenci, ale pokud mi nenasolí nějakou peněžní pokutu, je to ok. Do zápisu to přežiju.

• 20. 7. 2011 22:08

Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

Nemůže požadovat, aby byl jen 1 mzdový list, protože z hlediska pojištění se posuzuje každý pracovní vztah zvlášť. Např. bude mít pr. poměr, k tomu druhý pr. poměr a ještě DPČ. Na každý prac. vztah se vede mzdový list. Jen zdaněné to musí být všechno dohromady.

• 21. 7. 2011 8:33

jak si potom vysvětlíte § 38j ZDP
      Mzdový list musí pro účely daně obsahovat
      e) za každý kalendářní měsíc
      1. úhrn zúčtovaných mezd bez ohledu, zda jsou vypláceny v penězích nebo v naturáliích,
      2. částky osvobozené od daně z úhrnu zúčtovaných mezd uvedeného v bodě 1,
      3. povinné pojistné z úhrnu zúčtovaných mezd uvedených v bodě 1,
      4. základ pro výpočet zálohy na daň nebo daně podle zvláštní sazby,
      5. vypočtenou zálohu nebo daň sraženou podle zvláštní sazby daně,
      6. měsíční slevu na dani podle § 35ba a zálohu sníženou o měsíční slevu na dani podle § 35ba,
      7. měsíční daňové zvýhodnění, měsíční slevu na dani podle § 35c, měsíční daňový bonus a zálohu sníženou o měsíční slevu na dani podle § 35ba a § 35c,
      8. skutečně sraženou zálohu.

Údaje v bodech 4 a 5 se uvedou podle způsobu výpočtu zálohy na daň nebo výpočtu daně zvláštní sazbou daně z příjmů ze závislé činnosti.
      f) součet údajů za zdaňovací období uvedených v písmenu e) bodech 1 až 8 a úhrn vyplacených měsíčních daňových bonusů.

v bodě f je jasně napsáno, že se má jednat o součet údajů za zdaňovací období, tedy součet beru jako součet všeho PP, DPČ i DPP a povinné pojistné u úhrnu také jako součet, stejně jako základ pro výpočet zálohy na daň je součet všech zd. základů.

Tak že pokud budete mít na každý pracovněprávní vztah jeden mzdový list, musí podle mne být ještě jeden další - souhrnný

• 21. 7. 2011 9:05

A ještě otázka. Jak vyplňujete vyúčtování daně?
      Pokud máte např. jednoho zaměstnance se třemi pracovněprávními vztahy, má PP, DPč i DPP, na první straně tiskopisu vyplníte jednoho zaměstnance nebo tři zaměstnance,když máte tři mzdové listy místo jednoho?
      Počet zaměstnanců podle § 6 odst. 2 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon")
      podle mzdových listů k poslednímu dni kalendářního měsíce roku 2010.

• 23. 7. 2011 9:04

Re: Kolik jich tedy může být?
      >>>Já myslím, že paní z FÚ nešlo ani tak o ty mzdové
      >>>listy, jako o to, že to zřejmě bylo každé zvlášť
      >>>zdaněné.
      >>
      >>Daněné to je naštěstí dobře. Fakt mi jde právě o
      >>evidenci, ale pokud mi nenasolí nějakou peněžní
      >>pokutu, je
      >>to ok. Do zápisu to přežiju.
      >
      >Nemůže požadovat, aby byl jen 1 mzdový list, protože z
      >hlediska pojištění se posuzuje každý pracovní vztah
      >zvlášť. Např. bude mít pr. poměr, k tomu druhý pr. poměr
      >a ještě DPČ. Na každý prac. vztah se vede mzdový list.
      >Jen zdaněné to musí být všechno dohromady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).