Hlavní navigace

Svátek a přesčas

  • (neregistrovaný) 217.115.249.---

    20. 7. 2011 14:13

    Máme třísměnný provoz od PO-PÁ. Svátek vyšel na úterý a středu. Zaměstnanci přišli na 1 den ve svátek pracovat a to na 7,5h. Náleží jim příplatek za přesčas?
    Dík

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 14:17

      lilka (neregistrovaný) 78.80.245.---

      Re: svátek a přesčas
      Je to den odpracovaný navíc, za který náleží mzda + příplatek za práci ve svátek, pokud se nedohodnete na NV. Přesčasem je to až nad 7,5 hod.

    • 20. 7. 2011 14:21

      Tonka (neregistrovaný) 217.115.249.---

      Re: svátek a přesčas
      NV vybírat nebudou. Ale nějak na mě útočí, že chtějí mzdu,příplatek 100% a příplatek 25%. Mám za to, že se nejedná o přesčas. A co když půjdou v sobotu? Pak už to bude přesčas?

    • 20. 7. 2011 14:25

      Klára (neregistrovaný) 212.71.149.---

      Re: svátek a přesčas
      opravdu jim nenáleží příplatek 25%. Pokud by odpravali sobotu, na kterou připadl svátek, měli by nárok na mzdu + příplatek za práci ve dnech pracovního klidu + příplatek za práci ve svátek

    • 20. 7. 2011 14:30

      Tonka (neregistrovaný) 217.115.249.---

      Re: svátek a přesčas
      Děkuji, příplatek 25% za SO nebo NE ovšem bez svátku, by náležel až nad hodiny týdenního úvazku podle §78, že? Například když odpracuje na ranní 37,5 h za týden a musí jít v sobotu (není svátek), tak je to přesčas?

    • 20. 7. 2011 14:48

      Klára (neregistrovaný) 212.71.149.---

      Re: svátek a přesčas
      >>>>>Máme třísměnný provoz od PO-PÁ. Svátek vyšel na úterý
      >>>>>a středu. Zaměstnanci přišli na 1 den ve svátek
      >>>>>pracovat a to na 7,5h. Náleží jim příplatek za
      >>>>>přesčas?
      >>>>>Dík
      >>>>
      >>>>Je to den odpracovaný navíc, za který náleží mzda +
      >>>>příplatek za práci ve svátek, pokud se nedohodnete na
      >>>>NV. Přesčasem je to až nad 7,5 hod.
      >>>
      >>>NV vybírat nebudou. Ale nějak na mě útočí, že chtějí
      >>>mzdu,příplatek 100% a příplatek 25%. Mám za to, že se
      >>>nejedná o přesčas. A co když půjdou v sobotu? Pak už
      >>>to
      >>>bude přesčas?
      >>
      >>opravdu jim nenáleží příplatek 25%. Pokud by
      >>odpravali sobotu, na kterou připadl svátek, měli by
      >>nárok na
      >>mzdu + příplatek za práci ve dnech pracovního klidu +
      >>příplatek za práci ve svátek
      >
      >Děkuji, příplatek 25% za SO nebo NE ovšem bez svátku,
      >by náležel až nad hodiny týdenního úvazku podle §78,
      >že? Například když odpracuje na ranní 37,5 h za týden a
      >musí jít v sobotu (není svátek), tak je to přesčas?

      Příplatek za práci přesčas 25% zaměstnanci náleží, jestliže odpracuje více než 7,5h . Takže kdyby odpracoval ve svátek 9h ve všední den, za 7,5h dostane mzdu + 100% a 1,5h mzdu + 100% + 25%
      >

    • 20. 7. 2011 15:00

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: svátek a přesčas
      Není to úplně přesné, může to tak být, ale nemusí.

      "prací přesčas práce konaná zaměstnancem na příkaz zaměstnavatele nebo s jeho souhlasem nad stanovenou týdenní pracovní dobu vyplývající z předem stanoveného rozvržení pracovní doby a konaná mimo rámec rozvrhu pracovních směn. ... Prací přesčas není, napracovává-li zaměstnanec prací konanou nad stanovenou týdenní pracovní dobu pracovní volno, které mu zaměstnavatel poskytl na jeho žádost"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).