Hlavní navigace

Posečkání placení daně nebo splátky?

 • (neregistrovaný) 109.80.246.---

  20. 7. 2011 17:36

  Dobrý den, prosím co je pro poplatníka výhodnější - domuvit si placení daně s FÚ na splátky nebo posečkání s placením daně? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2011 18:49

   Ing.Radovan Vohralík (neregistrovaný) 78.80.180.---

   Re: Posečkání placení daně nebo splátky?
   Dobrý den, posečkání povolují FÚ jen v mimořádných případech. Při požádání plateb dle splátkového kalendáře většinou nejsou problémy. Výhodnost záleží na určitých podmínkách daňového subjektu. Pokud je schopen domluvit se na splátkách, postupně se snižuje úrok z prodlení. Při posečkání se platí dluh až najednou a úrok je vysoký podle toho, kdy je dluh splacen. Posečkání se používá, když doopravdy nemáte peníze. Poud byste splátky zaplatil ve stejný den, kdy posečkanou platbu, byly by úroky z prodleni u posečkání samozřejmě vyšší.

  • 21. 7. 2011 7:58

   HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

   Re: Posečkání placení daně nebo splátky?
   Moje zkušenost: Lepší je požádat o posečkání. Splátky musíte platit přesně tak, jak je máte povolené ve splátkovém kalendáři. Pokud se zpozdíte, byť jen o jeden den, pak se splátkový kalendář zruší pro porušení podmínek. Pokud požádáte o posečkání do určitého data, klidně můžete platit i ve splátkách třeba každý měsíc. Ale samozřejmě záleží o jakou se jedná částku, na jak dlouho budete chtít posečkat, atd. Úrok z prodlení Vám po dobu posečkání nevzniká, vzniká pouze úrok z posečkané částky, který je nižší než úrok z prodlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).