Hlavní navigace

Opravný daňový doklad - dodatečné DPH?

  • (neregistrovaný) 213.191.117.---

    20. 7. 2011 19:33

    S datem 6. 4. jsem vystavil opravný daň. dokl. (Kč 300) k faktuře z února 2001. Dne 6. 4. mi zákazník potvrdil převzetí opr. daň. dokl. (dohodli jsme se na snížené sazbě za moje služby). Jsem kvartální plátce DPH. Mohu si snížit daňovou povinnost (cca o 50 Kč) v II. q. 2011 nebo musím udělat dodatečné k I. q. 2011? V tom případě se mi zdá zbytečné, podávat dodatečné kvůli 50 Kč. Jaký je váš názor? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2011 19:55

      Ing.Radovan Vohralík (neregistrovaný) 78.80.180.---

      Re: opravný daňový doklad - dodatečné DP
      Dobrý den,
      oprava základu daně a výše daně je samostatným zdanitelným plněním (§ 42 odst.3.zákona o DPH). Ve vašem případě je DUZP 6.4.2011. Opravný doklad bude zahrnut do 2.Q.2011

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).