Hlavní navigace

OT: Jak vymoci peníze zpět?

 • (neregistrovaný) 90.183.214.---

  21. 7. 2011 10:10

  Dobrý den,
  mám dotaz, zda někdo z vás se s tím nesetkal a co se s tím dá dělat:
  1) zaplatili jsme si kurz na účetnictví, který se nekonal a pořádající ani po 4 měsících neustálých urgencí nám nechce vrátit zpět peníze, které jsme za kurz zaplatili
  2) omylem jsme poslali peníze na špatné číslo účtu, než mělo být. Odešlo to na nějakou soukromou adresu. Banka to zpětně nemůže z toho účtu strhnout, jediná možnost je, že jsme si mohli zažádat, aby nám to ten dotyčný vrátil. Pokud nám tyto peníze nevrátí, co s tím?
  Zajímá mě to i z pohledu účetnictví, jak účtovat v případě, kdy se nám tyto peníze nevrátí. A také samozřejmě obecný způsob, co s tím dělat a jak to vymoci.
  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 7. 2011 10:54

   Klára K. (neregistrovaný) 109.72.1.---

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   S podobným případem jsem se setkala. Známá na sociálce zadala při žádosti o dávky špatné číslo účtu a půl roku dávky chodily také soukromé osobě, která je vesele utrácela. Když na to známá přišla, šla do banky, vše jí ochotně pomohli a poradili, kontaktovali dotyčnou osobu, ta byla mooc překvapená, peníze samozřejmě neměla. Sdělili jí, že disponovala s cizími prostředky a musí vše vrátit. Jinak by na ní známá podala trestní oznámení (to vše s ní vykomunikovala banka). Takže si dotyčná musela vzít úvěr a vše poctivě vrátit. Určitě trvejte na tom, aby vám banka v tomto pomohla. Tento případ se týkal České spořitelny, příjemce byl taky ČS. Pokud jste firma, určitě důležitý klient pro banku, věřím, že vám rádi a ochotně pomůžou. A pokud ne, napište dotyčnému sama - mimochodem, jak víte, komu konkrétně peníze přišly?

  • 21. 7. 2011 11:14

   H. (neregistrovaný) 78.80.56.---

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   Ano, je to neoprávněné obohacení, v případě soudního sporu byste byli úspěšní.Jen nechápu jak jste mohli urgovat vrácení peněz od někoho, komu jste peníze neposlali - uvádíte:
   pořádající ani po 4 měsících neustálých urgencí nám nechce vrátit zpět peníze, které jsme za kurz zaplatili - 2) omylem jsme poslali peníze na špatné číslo účtu, než mělo být. Odešlo to na nějakou soukromou adresu.

  • 21. 7. 2011 11:48

   aaa (neregistrovaný) 90.183.214.---

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   jedná se o dva samostané případy. :-) to jsem špatně napsala. v jednom případě jsme zaplatili kurz a nechtějí nám vrátit prachy zpět a ve druhém případě jsme omylem zaslali peníze na špatný účet. že to šlo na soukromou adresu vím, protože v bankovním výpisu je jméno dotyčného, kam to odešlo :-) s bankou jsme to již řešili, podali jsme přes ně žádost, ale právě se obávám toho, že dotyčná třeba řekne, že ty peníze nemá... no tak uvidíme... a ten první případ, že byste zaplatili kurzovné a nechtěli vám ho vrátit, s tím jste se někdo nesetkali??

  • 21. 7. 2011 12:09

   středa (neregistrovaný) 149.238.193.---

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   Myslím, že lze ještě reklamovat u banky platbu (pro první případ). My to takhle udělali, když jsme si koupili letenky a ta letecká společnost za pár měsíců lety zrušila a nekomunikovala s námi a nevrátila nám peníze. Dali jsme na rady ostatních potenciálních spolucestijících a vyreklamovali jsme platbu, je to nějak že reklamujete platbu, protože jste nedostali zboží. Banka prachy vrátila a pak si je sama vymáhala po letecké společnosti. :-))

  • 21. 7. 2011 13:25

   pája

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   dost dobře nechápu, když si firma objednala školení a zaplatila dopředu, co by s tím měla banka společného k vymáhání, to je věc firmy a školící firmy, že tato nesplnila svůj závazek, já to vidím na pís. výzvu s pohrůžkou soudní žaloby a následně při nesplnění skutečně žalobu.Závazkový vztah existuje mezi firmami, banka je jen prostředník, přes něhož šly z účtu peníze(pokud to bylo vůbec placeno převodem, nikoliv hotově přímo).

  • 31. 7. 2011 17:43

   aaa (neregistrovaný) 90.183.214.---

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   Pájo, jelikož jsme takovýto případ nikdy neřešili, prosím o radu, jak se postupuje v případě, kdy se podává soudní žaloba. Ke kterému místně příslušnému soudu, co sepsat, co doložit.
   děkuji moc.

  • 31. 7. 2011 19:59

   pája

   Re: OT: Jak vymoci peníze zpět?
   tak to Vám mohu jen doporučit si najmout advokáta a řešit to s ním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).