Hlavní navigace

Mat. dovolená vs spolupracující osoba

  • (neregistrovaný) 178.77.245.---

    21. 7. 2011 15:01

    RP mi skončil v listopadu poté jsem byla do března na úřadu práce a od dubna 2011 se nahlásila jako spolupracující osoba manžela.Platím si jen SP a ZP.Nyní jsem ve 3měsícu těhotenství a na MD bych měla nastoupit 14.12.Budu mít nárok na nějaké peníze?Žádné nemocenské pojištění si neplatím.Můžu s tím ještě něco udělat?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 7. 2011 15:07

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: mat. dovolená vs spolupracující osob
      Od narození dítěte požádáte o rodičovský příspěvek.

    • 22. 7. 2011 11:41

      xlenula (neregistrovaný) 178.77.245.---

      Re: mat. dovolená vs spolupracující osob
      na mateřskou teda nemám nárok? Ani kdybych si vyřídila to nemocenské pojištění a zaplatila si ho na celý tento rok?

    • 22. 7. 2011 12:29

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: mat. dovolená vs spolupracující osob
      "(2) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství je účast pojištěnce na pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství ....
      (3) Podmínkou nároku na peněžitou pomoc v mateřství osoby samostatně výdělečně činné je kromě splnění podmínky účasti na pojištění podle odstavce 2 účast na pojištění jako osoby samostatně výdělečně činné podle § 11 po dobu alespoň 180 kalendářních dnů v posledním roce přede dnem počátku podpůrčí doby"

    • 23. 7. 2011 9:23

      xlenula (neregistrovaný) 178.77.245.---

      Re: mat. dovolená vs spolupracující osob
      aha takže aspoň že ten rodičák bude

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).