Hlavní navigace

Pronájem kancelářských prostor DPH

  • (neregistrovaný) 77.240.96.---

    21. 7. 2011 23:29

    Dobrý den, jsme plátci DPH a ten komu pronajímáme kancl. prostory také. Můžeme se dohodnout, že nebudeme fakturovat nájemné s DPH, ale potom si nesmíme nárokovat DPH za teplo, vodu atd. Je to tak správně?

    A kdybychom pronajímali sál neplátci DPH, tak fakturujeme s 0%?
    Děkuji. Hezký večer.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2011 6:27

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Pronájem kancelářských prostor DPH
      neplátci s 0, přijatá plnění bez odpočtu ř. 50
      plátci buď s daní, pak veškeré odpočty, nebo bez daně, pak krácení
      nebo bez odpočtu

    • 22. 7. 2011 8:17

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Pronájem kancelářských prostor DPH
      Pozor na ten sál, pokud by se jednalo o pronájem jen na nějaká jednání, tak i neplátci s DPH.
      §55/3

    • 22. 7. 2011 8:36

      alen1 (neregistrovaný) 46.135.38.---

      Re: Pronájem kancelářských prostor DPH
      Pozor také na přefakturaci energií, tepla, vody, i při osvobozeném nájmu máte 2 volby
      1. přefakturace s nárokem na odpočet - přeprodej, účtuje se na 5,6
      2. bez nároku na odpočet - účtuje se na zúčtovacích vztazích
      §36/11 ZDPH
      pro obě možnosti jsou přesně stanovené podmínky v ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).