Hlavní navigace

Doklad vystavený dřív než DZP

  • (neregistrovaný) 217.112.165.---

    22. 7. 2011 9:56

    Živnostník vystavil fakturu 30.6. ,ale zdanitelné plnění uvedl 3.7. Je to v pořádku? Můžu dát do dph až v 7. měsíci?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2011 10:00

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: doklad vystavený dřív než DZP
      vy jste na straně dodavatele, či odběratele?
      Z pozice odběratele uplatníte v 7/2011
      Jako dodavatel můžete mít časový posun
      pokud se jedná o službu, tak DUZP je datem vystavení

    • 22. 7. 2011 10:09

      kkk (neregistrovaný) 217.112.165.---

      Re: doklad vystavený dřív než DZP
      Děkuji za odpověď.
      Jsem v pozici dodavatele za tesařské práce. Takže mělo být zdan.plnění v 6. měsíci, že?
      Nevíte náhodou, kde je to v zákoně napsáno?

    • 22. 7. 2011 10:59

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: doklad vystavený dřív než DZP
      §21
      (5) Při poskytnutí služby se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné
      a) dnem jejího poskytnutí nebo dnem vystavení daňového dokladu s výjimkou splátkového nebo platebního kalendáře nebo dokladu na přijatou úplatu, a to tím dnem, který nastane dříve,

    • 22. 7. 2011 12:23

      kkk (neregistrovaný) 217.112.165.---

      DĚKUJI!
      Moc vám děkuji za odpověď!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).