Hlavní navigace

OT: právník - dluh

• (neregistrovaný) 80.90.129.---

25. 7. 2011 21:49

Dobrý večer,
    potřebovala bych poradit s následujícím:
    Můj bratr je přes rok v cizině a neuhradil fakturu 02. Nicméně mi minulý týden volal a sdělil mi, že tam má dluh a já si zavolala na 02 a uhradila to, co mi bylo na 02 sděleno. Následující den však došel obyčejný dopis z vymahací agentury - což po dohodě s bratrem otevírám - a z dopisu jsem zjistila, že chtějí uhradit mimo jiné dluh + náklady za vymáhání (dopis byl sepsán před tím, než jsem dluh uhradila, takže se platba a dopis minuly).... Na toto jsem nijak nereagovala, jelikož mi na 02 nic o tom, že se má platit něco navíc, neříkali... No a dneska přišel další dopis z vymahací agentury, že bylo sice něco z dluhu uhrazeno, ale že je tam stále ještě nedoplatek (tj. ty náklady na vymáhání) a že pokud nebude ihned uhrazeno, tak že to předají na vymáhání exekutorovi a že bude podáno trestní oznámení pro podvod sle §2009... No a moje otázka zní - mají vůbec právo jakkoliv vymáhat po bratrovi svoji provizi, když už se na 02 nic nedluží? A co to trestní oznámení..?A ještě jsem si všimla jedné věci - před nedávnem jsem na netu četla, že komora tady těch vymahacích agentur uzavřela nějakou dohodu nebo co ohledně toho, že z dopisů nesmí být patrné, že jde o dlužníka a bratr měl na obálce razítko "upomínka - neplatiči"... tak to taky něco porušily?
    Děkuji za jakoukoliv radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2011 23:01

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

Re: OT: právník - dluh
      Pokud bych měl na rozhazování, koupil bych známku a napsal bych jim, ať si políbí dolní konec zad nebo něco na jejich způsob, že mě svým jednáním poškodili v očích veřejnosti a chci náhradu vzniklé škody a ušlý zisk, jinak že to dám exekutorovi. Pravdu k sankcím hledejte někde ve všeob. podmínkách O2.

• 25. 7. 2011 23:06

MarikaN (neregistrovaný) 80.90.129.---

děkuji...... bohužel všeobecné podmínky nenajdu, toto má (snad) někde založeno bratr, smlouvu uzavíral před více něž 5-ti lety a mě se ji nepodařilo najít... ale volala jsem si právě ještě dneska na 02 a tam mi sdělili, že se jim nic nedluží, takže pouze vymahací agentura chce pouze svoje náklady, 02 už nic....

• 25. 7. 2011 23:17

... (neregistrovaný) 94.138.99.---

http://www.o2.cz/file_conver/197587/Vseobecne_podminky_15052011.pdf

Pokud O2 tvrdí, že bratr nic nedluží (na vašem místě bych si to nechal od O2 písemně), potom buďte v klidu. V podmínkách si všimněte bodu 5.7

• 25. 7. 2011 23:19

MarikaN (neregistrovaný) 80.90.129.---

Mockrát děkuji za radu, ochotu a přeji pěkný zbytek večera :-)))) Jste zlatíčko...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).