Hlavní navigace

Nárok na mateřskou

• (neregistrovaný) 217.115.249.---

26. 7. 2011 12:56

prosím o radu. Jsem druhý měsíc zaměstnaná v pohostinsví, předtím jsem pracovala 3 roky u jiné společnosti. Jsem těhotná, vzhledem k druhu práce budu muset na nemocenskou. Chci se zeptat, zda budu mít nárok na mateřskou, když jsem zaměstnaná necelé dva měsíce u této firmy a jestli se bude mateřská počítat jen z příjmu u této aktuální firmy? Stejně tak i nemocenská?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 7. 2011 13:11

Renáta (neregistrovaný) 109.72.7.---

Re: nárok na mateřskou
      V podstatě souhlasím, jen pozor, pokud jste ve zkušební době a začnete marodit, může vám zam-tel zrušit PP (po prvních 21 kalendářních dnech nemoci)..nevím, jak dlouho jste těhotná, ale nárok na PPM vzniká, pokud v tomto případě "stihnete" nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě, která činí 180 kal. dní..

• 27. 7. 2011 8:47

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: nárok na mateřskou
      V podstatě souhlasím, jenom dodám, že ochranná lhůta pro mateřskou v takovém případě nebude trvat 180 dní, ale pokud s vámi zaměstnavatel ukončí prac.poměr. ve zkušební době, bude ochranná lhůta trvat tak dlouho, jak dlouho trval pracovní poměr. Takže to,zda opravdu budete mít nárok na mateřskou, není vůbec jisté.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).